Další nájemníky vyberou radní v pondělí. „Je lepší stěhování v několika vlnách. Najednou by to bylo komplikované,“ vysvětlila Rabenhauptová.
Noví nájemníci, kterým byly byty přiděleny, byli vybráni podle předem daných kritérií, nikdo z nich nemá vůči městu žádné pohledávky. Jejich smlouvy jsou podepsány na jeden rok. „V případě, že budou dodržovat pravidla i nadále, není důvod následně jejich smlouvy automaticky neprodloužit,“ uvedl starosta Jan Bauer.
Radnice ústy starosty Bauera i jeho zástupkyně Hanky Rabenhauptové razantně odmítá jakékoliv spekulace o tom, že by nové nájemníky mělo město stěhovat na své náklady. „Je to hloupost, stěhování je jen na nich,“ odmítá místostarostka takovou možnost. Stejně tak odmítla, že by pro nájemníky měla být zřízena jakákoliv přeprava do centra. „Městská hromadná doprava u nás nefunguje už léta a rozhodně ji nebudeme zřizovat,“ ujistila s tím, že nájemné za metr čtvereční činí stejně jako v ostatních městských bytech 53,49 korun.
Navíc radnice při nedávné kolaudaci nechala vybavení důkladně zadokumentovat, to pro případ, že by došlo k nějakému ničení městského majetku. Prachatičtí městští strážníci předpokládají, že na pořádek v lokalitě dohlédnou. Více v úterním vydání.