Pořádně naštvaný byl začátkem týdne podnikatel Roman Kahuda na dělníky, kteří zabrali komunikaci podél jeho provozovny až k městskému stadionu. „Zaparkovali si tam techniku, kterou zrovna nepotřebovali, takže zamezili příjezd k prodejně," vysvětlil Roman Kahuda. Pořádek tak museli zajistit až městští strážníci. Roman Kahuda sice připustil, že ho stavební firma zrovna nemá v lásce, ale dodává, že bojovat za přístupovou cestu k obchodu prostě musí. „Tím, že je objížďka, už tak přicházím denně o několik tisíc na denní tržbě, protože se spousta lidí před zátarasem otočí a jede jinam. Potřebuji mít ulici průjezdnou alespoň z jedné strany. Například zásilková služba se k nám začátkem týdne vůbec nedostala," popsal současnou situaci.


Chápe, že se oprava uskutečnit musí a že termín je i pro něj přijatelný. „Všechno ostatní je o lidech, koordinaci a domluvě," myslí si podnikatel. Věří totiž, že další opravená ulice bude znamenat pro město, ale i pro všechny tam jen přínos. „Od zásahu strážníků je všechno v pořádku a technika firmy už průjezdu nebrání. Uvidíme, jak to bude dál, do konce rekonstrukce je ještě dlouhá doba," uvažoval Roman Kahuda.


Rodiče, kteří vozí své děti do školky v sousedství, se shodují, že je to komplikace, ale budou muset vydržet. „Jezdíme do dvora, ale je tam věčně plno, takže kolikrát raději parkujeme u supermarketu a dojdeme pěšky," potvrdila Helena Kunešová, jejíž dvojčata navštěvují školku v Krumlovské ulici.


Stejným způsobem do školky podle jejích slov zajíždí většina rodičů. „Blíží se prázdniny, školka bude zavřená a příští školní rok to ty tři měsíce vydržíme. Opravit to asi musí," glosovala.