VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z dotací na regeneraci už Prachatičtí získali miliony korun

Prachatice – Když na konci minulého století začali v Prachaticích s přípravou a zpracováním Projektu regenerace panelového sídliště Šibeniční vrch, asi málokdo tušil, že bude v následujících letech natolik úspěšné, že ušetří z vlastního rozpočtu miliony korun.

29.5.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Program regenerace panelových sídlišť má přispět k přeměně těchto sídlišť ve víceúčelové celky a všestranně zlepšit jejich obytné prostředí. „Město se k programu přihlásilo již v průběhu roku 2001 a v březnu následujícího roku schválilo zastupitelstvo koncepci regenerace," shrnul počátky vedoucí odboru investic MěÚ Prachatice Jaromír Markytán. Ještě než se Prachatickým podařilo čerpat první dotační peníze, investovali v letech 2000 až 2004 do regenerace téměř dva a půl milionu korun z vlastního rozpočtu.

Od roku 2005 se městu Prachatice ale už podařilo sehnat z ministerstva pro místní rozvoj a s přispěním z dalších dotačních titulů téměř 23 milionů korun a pro letošní rok činí dotace čtyři miliony korun. Dílčí projekty regenerace čerpají ze základní zhruba deset let staré koncepce a vycházejí z aktuálních požadavků a případně vypsaných dotačních titulů. „Je fakt, že štěstí přeje připraveným. Každý projekt musí splňovat určitou bonitu. Regenerace ale není jen o chodnících nebo parkovištích, musí být komplexní a zahrnovat například i dětská hřiště nebo revitalizaci zeleně či přístřešky pro kontejnery na odpad. Jednoduše řečeno se jedná o investice, které by město muselo tak jako tak dříve nebo později financovat z vlastního rozpočtu," dodal vedoucí prachatického odboru investic Jaromír Markytán.

Regenerace v Prachaticích:

0. Etapa (rok 2002 / 2004) (2,434 milionu korun)
Zřízení nového chodníku Osecká ulice, rekonstrukce dětského hřiště v Moravské ulici, úprava pěší zóny ve Šnečí ulici, zřízení a úprava stanovišť kontejnerů na odpady, výstavba chodníku Šnečí ulice – COOP market

1. Etapa (rok 2005)
Celková regenerace prostoru nám. Přátelství (9,96 mil. Kč)

2. Etapa (2006)
Celková regenerace střední části sídliště (6,904 mil. Kč)

2. Etapa – (2007)
Celková regenerace severní části sídliště (11,696 mil. Kč), oprava povrchu chodníků v Osecké a České ulici (3,202 mil. Kč – financováno prostřednictvím SFDI – Projekt: Prachatice – město bez bariér)

3. Etapa (2008 / 2009)
Celková regenerace jižní části sídliště (8,440 mil. Kč).
Oprava povrchu chodníků a komunikací v Pivovarské a České ulici, zřízení a úprava stanovišť kontejnerů na odpady v ulici Česká, odstranění původního venkovního vybavení sídliště, nová dětská hřiště, sadové úpravy v Pivovarské a České ulici, odvodnění mezi bytovými domy

4. Etapa (rok 2010)
Oprava chodníků a komunikací ve střední části sídliště, odstavná a parkovací stání v ulici Česká, odstranění původního venkovního vybavení sídliště včetně sušáků, sadové úpravy ve střední části sídliště, oprava venkovních schodišť ve střední části sídliště, rekonstrukce a výstavba nového dětského hřiště v ulici Italská celkem za 5,664 milionu korun.

5. Etapa (rok 2012)
Odstavná a parkovací stání v ulici Budovatelská, oprava chodníků a komunikací v severní střední části sídliště, oprava venkovních schodišť v severní části sídliště, rekonstrukce stávajících asfaltových hřišť v ulici Mírová a Budovatelská, zřízení a úprava stanovišť kontejnerů na odpady v ulici Italská a Budovatelská, sadové úpravy v severní části sídliště.
Celkem plánují Prachatice v letošním roce realizovat regeneraci za 9,93 milionu korun.

 

Autor: Miroslav Fuchs

29.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z Milevska si vezou florbalisté pouze bod.
9

Odvety s nováčky florbalistům nevyšly

Krampus show v Kaplici.

Sobota je den, kdy stovky krampusů vtrhnou do Kaplice a s nimi tisíce diváků

Opustili nás

Prachaticko - V uplynulých dnech na Prachaticku zemřeli:

Ježíškova vnoučata plnila přání v prachatickém Domově Matky Vojtěchy

Prachatice /VIDEO/- Přáním paní Věry, klientky prachatického Domova Matky Vojtěchy, bylo zatančit si tanečním mistrem.

Čtrnáct baronů vzpomíná v knize

České Budějovice – Příběhy 14 Jihočechů, někdejších příslušníků Pomocných technických praporů, nabízí kniha Černí baroni od Černé věže.

Kam na Prachaticku nejen za kulturou?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT