Začal platit zákon, který jasně říká, že tam, kde se prodává jídlo a pití a zároveň i přímo konzumuje, si kuřáci už cigaretu nevychutnají. Provozovatelé barů a restaurací ve většině případů nadšeni nejsou. Zákon se nelíbí ani Františku Kaslovi, který provozuje v Prachaticích jeden z barů. „Upřímně? Jsem naštvaný. Sám jsem nekuřák, přesto jsem měl bar, kde se kouřilo. A kuřáci tu dělají pětadevadesát procent klientely,“ zlobí se.

Radost nemá ani Jaroslav Šimek, spolumajitel dalšího z barů. „Na sto procent vím, že si budou stěžovat lidé, kteří v centru bydlí. V noci budou poslouchat kuřáky, kteří si vyjdou před bar zapálit. A to je pětadevadesát procent mých hostů,“ vysvětluje František Kasl z Prachatic. Podle jeho slov bude muset nově kasírovat každého hosta, který nepatří do skupiny jeho známých v podstatě okamžitě. „Nemůžu riskovat, že host odejde ven kouřit a už se do baru nevrátí. To nemám šanci ohlídat,“ zlobí se se slovy, že rozhodně to jen ztěžuje podnikatelům v oboru práci.

Stejný názor má i Jaroslav Šimek z dalšího prachatického baru. „Na jednu stranu se mluví o tom, že kuřáci nebudou v barech obtěžovat nekuřáky. Ale třeba my máme bar v oblasti, kde jsou zájmové činnosti pro děti. Takže děti tu budu chodit z kroužků kolem skupinek kuřáků. Další věc je, že budeme muset neustále kasírovat ty, které neznáme. Z našich návštěvníků je osmdesát procent kuřáků,“ nelíbí se mu nové opatření. Doplnil, že nový zákon rozhodně nepřijali stálí hosté s nadšením.

Trochu jiné opatření zvolil Libor Hykyš z dalšího prachatického baru. „Otevřel jsem u baru terasu, kam kuřáci budou chodit. Nebudou tím pádem vůbec opouštět restauraci a nestane se tak, že by odešli bez placení,“ poznamenal k novému řešení baru Libor Hykyš.