Hřiště určené pro workout v letním sportovním areálu si logicky mezi prvními vyzkoušeli dva mladíci, kteří stáli za myšlenkou hřiště ve Vimperku postavit. Jsou jimi Jiří Pán a Erik Ernest.

Zdroj: Deník/Miroslav Fuchs


Oba dva jste přes týden v Praze, měli jste možnost si nové hřiště otestovat ještě před otevřením?
Jiří: Samozřejmě, ale máme s tím zkušenosti i z jiných měst, momentálně hlavně z Prahy, takže něco už na podobných sestavách máme odcvičeno.


Eriku, vy nejste přímo z Vimperku, ale z Masákovy Lhoty. Nebudete to mít teď trochu z ruky?
Určitě ne, naopak, je to dobře dosažitelné na kole, nebo se sem dá doběhnout, při tom se pěkně prohřát a tady si zacvičí.


Jak dlouho se street workoutu věnujete a kam byste se zařadil s vašimi zkušenostmi?
Jiří: Věnuji se tomu tak rok a půl, ale pořád se řadím spíš mezi začátečníky, dělám to hlavně pro radost.
Erik: Workoutu jako takovému přibližně dva měsíce pod profesionálním vedením Pavla Olivy, ale nějaké začátky už mám za sebou zhruba rok, když jsme před maturitou byli s kamarády často v areálu na Vodníku, kde je taková přírodní posilovna.


Jakou šanci dáváte tomu, že se hřiště mezi lidmi ujme a bude se využívat?
Jiří: Vzhledem k tomu, že se pod petici podepsalo tolik lidí i z Vimperku, myslím si, že se využívat bude. Navíc za tu dobu, co tu hřiště stojí, tuším necelé tři týdny, už sem chodí cvičit docela dost lidí. Spíš je trochu problém s tím, že pořádně nevědí, co a jak mají na sestavách cvičit. Ale od toho bylo samotné otevření a následná exhibice, abychom to těm, co přijdou, ukázali a vysvětlili.


Dá se jednoduše říct, co všechno se dá na takové sestavě dělat?
Erik: Dost dobře ne, možností je hodně, je to tak široká škála, že nováček takové hřiště dokáže využít tak ze dvaceti procent.


Jak se na tuhle vaši aktivitu dívají majitelé posiloven, přece jen je to trochu konkurence, za kterou se neplatí?
Jiří: Podle reakcí místních provozovatelů tomu snad fandí. Zatím vyloženě negativní reakci v tom smyslu, že bychom někomu lezli do zelí, nemáme.


Co byste doporučil těm, kteří by si to chtěli zkusit?
Erik: Určitě bych jim poradil, aby sem přišli a zeptali se na všechno, co je zajímá. I když se jedná o cvičení s vlastní vahou těla, je tu hodně věcí, které se dají dělat špatně a při nesprávném cvičení si to člověk jednak tak neužije a pak se to může vymstít. Lepší je se přijít poradit.