close Ve Volarech se bude křtít a vzpomínat. info Zdroj: Jaroslav Pulkrábek zoom_in Ve Volarech se bude křtít a vzpomínat. O Emilu Kintzlovi bude řeč ve čtvrtek 29. února také ve Volarech. Právě tam Jan Fischer s Ivanem Hlasem a dalšími pokřtí svou novou knihu Šumavská legenda.

„Přijďte společně s námi křtít, zavzpomínat a oslavit nedožité devadesáté narozeniny Emila Kintzla,“ pozval ředitel volarských Kulturně informačních služeb města Jaroslav Pulkrábek.

Na Emila Kintzla vzpomenou jeho přátelé a spoluautoři cyklu Zmizelá Šumava. Emil Kintzl na Šumavě strávil celý život a neúnavně sbíral příběhy míst, která se už ztratila z mapy. Jeho osobité vyprávění a vtipné i laskavé historky v podání režiséra Jana Fischera vykreslují obraz tohoto legendárního šumavského patriota. „Vzpomínají na něj také jeho blízcí, přátelé a osobnosti jako Zdeněk Svěrák, Ivan Hlas nebo Václav Kopta. Vznikla tak malebná koláž nesmírně pestrého osudu, který trval bezmála devadesát let,“ popsal šéf volarské kultury. Text doprovází velké množství archivních fotografií a setkání spojené se křtem knihy, které začíná v šest hodin v podvečer ve volarském Radničním sále, bude určitě veselé i poučné.