Při diskuzi o novém místě pro veřejné ohniště při posledním jednání zastupitelů vyšlo najevo, že vedení města Prachatice má poblíž Areálu lesních her na Lázních sv. Markéty další nápady, jak lokalitu Lázní ještě více oživit.

Hlavně opoziční zastupitelé se totiž do vedení města „pustili“, že trvá příliš dlouho vymyslet místo, kde mohou lidé z bytů opékat špekáčky a že městu chybí komunitní veřejný prostor. „Najít místo na ohniště nebo grilování trvá léta,“ zlobil se Robert Zeman (Pro Prachatice) a vyzval vedení města, aby se formou ankety zeptalo lidí, kde vlastně chtějí takové místo mít. „Klidně by jich mohlo být i více,“ řekl.

Konflikt na hip-hopovém festivalu v bývalých kasárnách.
VIDEO: Na hip-hopovém festivalu v bývalých kasárnách se strhla bitka

Jan Klimeš (ČSSD) ho ale ujistil, že on pracuje na možnosti vytvořit podobné místo příští rok v lokalitě Lázní sv. Markéty. „Máme návrhy, jak by mohl prostor vypadat. Máme vytipovaný asi hektarový pozemek, kde bychom rádi vybudovali ovocný sad s odpočívadly a doplnili ho také ohništěm,“ odhalil další plány na Lázních místostarosta. Upřesnil, že se ale nejprve chce potkat s lidmi z lázní, aby znal jejich názor. „S pomocí dotačních peněz bychom pak začali s úpravami,“ uzavřel.

Lázně sv. Markéty:

- Lokalita je vyhledávaná hlavně rodinami s dětmi. Areál lesních her se do konce letošního roku rozroste o relaxační část pro dospělé.

- Vedení města má návrh na ovocný sad s odpočívaly a veřejným ohniště. Lázně by tak ožily o dost více.