Po týdnu tvůrčího úsilí vystavili svá díla na dvorku ZUŠ Volary, kde předseda Asociace Jihočeských Výtvarníků a starosta města Vít Pavlík přivítal veřejnost, vzácné hosty a umělce WWW, tedy Volarského výtvarného Workshopu.

Vít Pavlík na úvod přivítal vzácné hosty - Jitku Šálenou administrátorku projektů Krajského úřad Jihočeského kraje z Odboru evropských záležitostí - Oddělení administrace dotačních programů Jihočeského kraje. Dále Daniela Hermana, emeritního politika a velkého přítele umění a volarského workshopu. Přivítal i Jiřinu Dolejškovou, emeritní vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatického úřadu, který letos po mnoha letech opustila a odešla do důchodu. Pozdravil kolegy umělce, kterým poděkoval za týdenní úsilí, aktivitu a díla, která jak připomněl, uvidíte. Poděkoval veřejnosti, že si na vernisáž cestu našla.

Mnozí lidé i umělci zde našli příjemné prostředí, tvůrčí atmosféru, zajímavá díla a též jedno hudební překvapení. Každoročně na této akci vznikne hudební seskupení a letos tomu tak bylo opět. Při tvůrčí práci vznikla narychlo jedna hudební sešlost, tedy skupina LOS MEXIKOS, která zahrála v rytmu země v názvu a na saxofony, které v takovém skupině nesmí chybět, hrály Kateřina Pavlíková s dcerou.

Příjemné zpestření ukončilo oficiální část a po té se lidé kochali vystavenými díly a také uslyšeli výklad jednoho z účastníků Tomáše Perglera, který vystavil své dílo Afrika v přední části školy a všechny výborně pobavil.

Ladislav Beran