„Vysypáváme pískem případné výtluky, trhliny a praskliny na vozovkách. V tuto chvíli ještě není k dispozici teplá obalovaná směs, takže jen připravujeme,“ vysvětlil včera 7. dubna ředitel technických služeb Rostislav Eichner.

Pozor na kužely

To je také důvod, proč na některých místech ve městě zůstávají kužely upozorňující řidiče, aby nevjeli do případné nerovnosti na silnici.
„Navíc je k dispozici zpracovaný plán, v němž jsou přesně zaneseny úseky, které je potřeba opravit a v jakém rozsahu,“ doplnil Rostislav Eichner se slovy, že podle těchto plánů pak prachatická radnice postupuje.

Už opravují

Ve Vimperku nejhorší výtluky spravili už v minulém týdnu. „Pustili jsme se do nich se studenou obalovanou směsí. Takže z nejhoršího už jsou místní komunikace venku. Zbytek problematických míst pak opravíme ve chvíli, kdy budou v provozu obalovny. Chceme je opravit teplou směsí, která je mimo jiné také levnější. Je docela možné, že na zbytek míst se tak dostaneme zhruba za měsíc, záleží opravdu na termínu, kdy obalovny budou mít směs k dispozici,“ poznamenal Petr Květoň z vimperské radnice.

Také v Netolicích už netrpělivě čekají, kdy bude k dipozici teplá balená směs. „Doufáme, že snad už každým dnem. Po zimě máme na místních komunikacích samozřejmě místa, která je nutné opravit. Podle všeho je i letos stejný stav, jako po každé jiné zimě. Nevím o tom, že by někde byl tak kritický, že by si řidiči třeba mohli poškodit svá vozidla,“ poznamenal starosta Oldřich Petrášek.