Teplá voda, která tekla z kohoutků v některých domácnostech v Prachaticích, od středečního večera silně zapáchala. Někteří nájemníci v lokalitách Krumlovská, Na Sadech, Slámova nebo Pod Hradbami se odmítali silně zapáchající vodě umýt.


Podle technika Tepelného hospodářství Prachatice Kamila Sedleckého došlo k zápachu poté, co Tepelné hospodářství nechalo vyčistit a nabarvit bojlery na teplou vodu. Takovou reakci prý očekávali a předpokládali, že voda bude zapáchat. I tak ale vyhověli žádosti obyvatel, kam zapáchající voda dotekla, a nechali odebrat vzorek, aby vodu otestovali, zda je opravdu zdravotně nezávadná.


První předběžný test, jehož výsledky měl Kamil Sedlecký již ve čtvrtek odpoledne, sice naznačoval, že by voda měla být zdravotně nezávadná. Další výsledky ale podle pracovníků Státního zdravotního ústavu v Českých Budějovicích nebudou dříve než na konci tohoto týdne. „Vzorky vody jsme přijali ve čtvrtek 24. března. Nejméně osm až deset dní musíme vyčkat na jejich kultivaci jednotlivých mikrobů," dozvěděli jsme se včera odpoledne přímo od pracovníků Státního zdravotního ústavu. Každý ze sledovaných ukazatelů má jinou kultivační dobu.


Případ proto nadále sledujeme a budeme čtenáře okamžitě informovat.