Dobrý den, kolik stojí v průměru lístek do divadla?

Lída, 22. října 2008 10:56
Odpověď vložena: 22. října 2008 11:01

Dobrý den, záleží na co. Na divadelní představení jsme zatím měli maximální cenu 250 korun, na hudební bývá vstupenka levnější, i když těch nebylo tolik, ale maximum bylo, myslím, 150 korun. Při porovnání s jinými divadly se díky příspěvku města držíme na únosných cenách.


Zdravím Vás, jsem příznivcem Járy Cimmermanna, chystáte něco podobného u nás?

Tomáš Velich, 22. října 2008 10:57
Odpověď vložena: 22. října 2008 11:01

S divadlem Járy Cimmermannna máme domluveno, že se s námi zkontaktují hned při nejbližším výjezdu do Jihočeského kraje. Pokud jde o herce divadla, už v listopadu chystáme ve společenském sále Národního domu divadelní představení Jak vypřáhnout mezka s Miloněm Čepelkou z divadla Járy Cimmermanna. Předpokládám ale, že samotné divadlo J. Cimmermanna by tu mohlo vystoupit na konci jarní sezony 2009.


Jak jsem se dozvěděl, máte ve své kompetenci také sál Národního domu a také vím, že tam jde o nekuřácké prostředí. To příliš nechápu, nebudete proto navrhovat nějaké změny? Myslím, že většina lidí v sále se při akci nastěhuje na venkovní schodiště…

Erik, Netolice,22. října 2008 10:22
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:55

Rada Města rozhodla o nekuřáckém prostředí a KIS Společenský sál dostal již v této podobě. Hovořili jsme o možnosti, najít zde prostor pro kuřárnu, zatím je to ale jen mlhavá úvaha a nevím, zda se setká s nějakým kladným ohlasem.


Zdravím Vás, chtěl bych mamince předplatit na příští rok divadlo, jako dárek k vánocům. Jak se to dělá a kolik to stojí?

Milan, 22. října 2008 10:20
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:51

To jke úplně snadné. V měsíci prosinci vyhlásíme nabídku předplatného na Jaro 2009. Ta bude určitě v Radničním listě příp, k dispozici v divadle. Vyberete a přijdete do divadla, kde Vám předplatenku prodáme. V současné době stojí 880,- Kč, nemohu zaručit, zda cena bude přesně stejná (to dle nabídky a situace), ale rámcově v této relaci.


Dobrý den, čekají městské divadlo nějaké změny jeho vzhledu? zdá se, že prostředí je už hodně "omšelé". Na co všechno byste potřebovali prostředky?

www, 22. října 2008 10:18
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:48

Řekla bych, že na všechno. Zdá se, že je to opravdu už hodně znát. Tuto otázku zodpovídám už podruhé. Je třeba předělat elektrické rozvody, technické vybavení, vzudchotechniku, přístup pro tělesně handicapované atd., nakonec vyřešit i tu omšelost. V současné době se jedná právě o finančníh možnostech na rekonstrukci. Takže snad.


Dobrý den, slyšela jsem, že by se mělo divadlo opravovat a to za dost peněz. Naše vesnický divadýlko to opravdu potřebuje? Co všechno bude nové?

Štěpánka S., Prachatice, 22. října 2008 10:16
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:44

Dá-li Bůh, nové bude téměř vše. Divadýlko to opravdu potřebuje, od rekonstrukce koncem 70. let minulého století zde nedošlo k žádným výrazným změnám. Žádá si to technika - zvuk, světla, elektrika, vzduchotechnika. Nemáme ani vyřešenu otázku návštěvy tělesně handicapovaných osob atd. To jen na první pohled vše vypadá, že si s tím, co máme můžeme ještě dlouho vystačit.


Dobrý den, jezdím do Prachatic na vaše slavnosti a překvapuje mne, jak málo máte například trhovců a řemeslníků. Když to srovnám s Českým Krumlovem, je to až žalostné. Budete s tím něco dělat? Navíc pokaždé kolem sebe slyším stížnosti na to, že sice máte v sobotu večer hvězdy na podiu, ale to nikoho nezajímá, měla by to být asi lidová veselice, ne? Děkuji za zodpovězení a přeji hezký zbytek týdne

Radek Sýkora, 22. října 2008 10:13
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:41

Na tuhle otázku Vám nemohu odpovědět já, musíte se obrátit na hlavního pořadatele Město Prachatice.


Dobrý den, chystá prachatické divadlo nějaké překvapení pro diváky? Nějaký zaručený tahák? Děkuji

Lenka, 22. října 2008 10:09
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:39

Zdá se, že trhákem jsou všechna divadelní představení. V první polovině roku jsme v divadelní nabídce dospěli do stádia, že divadlo bylo tímě vyprodáno v předplatném, proto jsme pro podzimní sezónu nabídli 2 předplatitelské řady (tj. dvojnásobek divadel), ale i tady se začíná zdát, že divadla budou opět brzy vyprodána. Největší zájem je o představení Shirley Valentine se Simonou Stašovou a už nyní jsou hodně zamlouvány vstupenky na představení Zdravý nemocný s Karlem Rodenem (v prosinci). Co bych chtěla doporučit já, jsou koncerty v Národním domě - už ve čtvrtek koncert skvělé kapely Traband a v listopadu - 123 minut. V listopadu v Národním domě chystáme i divadlo - Jak vypřáhnout mezka s Miloněm Čepelkou z divadla Járy Cimrmanna. A co bych chtěla já doporučit je koncert Szidi Tobias (1. prosince v městském divadle). Ta zatím není našemu publiku moc známá, jsem si ale jistá, že během krátké doby z ní bude šanosoniérka hvězdné velikosti jako Hana Hegerová. Myslím, že Prachatice mají šanci stát u zrodu hvězdy.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co připravujete pro děti?

Nikola Beranová, 22. října 2008 10:05
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:31

Stěžejní nabídkou, tak jako v minulosti jsou samozřejmě pohádky a nedělní pohádková představení. Radost mám z toho, že v tomto pololetí se nám podařilo zvýšit nabídku školních představení, jak pro menší děti, tak i pro ty starší. Chceme v této spolupráci se školami pokračovat i v dalším období, tzn. připravuje se nabídka pro 2. pololetí školního roku. V letošním roce opět v prosinci přijede Paní Zima (3. adventmní neděli). Myslím že děti by mohl zaujmout i 1. adventní koncert s vystoupením krumlovského dětského pěveckého sboru Medvíďata a s novým zajímavým pojetím večera (30. 11.). Přijďte se podívat, nechci všecko předem prozrazovat. Samozřejmě po úspěchu v loňském roce i letos bude 31. prosince dětský Silvestr.


Dobrý den, předně bych vám chtěla blahopřát ke jmenování, myslím, že jste člověk na svém místě. Ale hlavně by mě zajímalo, jakým způsobem tvoříte kulturní program do městského divadla.

Irena, K., Prachatice, 22. října 2008 10:05
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:24

Za první děkuji, zda bude dobře, uvidíme. Pokud jde o program, při jeho tvorbě hraje roli mnoho faktorů. Snažím se uspokojit poptávku, velice důležité jsou finance, naše technické možnosti, snažíme se nabízet kvalitu atd. Výběr programů samozřejmě vyžaduje usilovat o stálou dobrou orientaci v nabídce a snažit se zachytit, co se v kultuře objevuje nového. Takže stále sledovat tisk, internet, příp. dle možnosti se zúčastnit veřejných generále či premiér představení a podobně, tak abychom měli jistotu, co návštěvníkům nabízíme. Ne vždycky je to ale možné.


Dobrý den, jaký bude scénář letošních slavností?

Jana R. ,22. října 2008 10:04
Odpověď vložena: 22. října 2008 10:14

Otázka je dobrá, bohužel nejsem já ta, která Vám ji může kompetentně zodpovědět. Slavnosti jsou akce Města Prachatice, takže vedoucí organizačního štábu je vedoucí odboru kultury městského úřadu. KIS sice zajišťuje kulturní programy na městských slavnostech, ale dle objednávky Města Prachatice. Jistě Vám mohu odpovědět, že termín slavností je poslední víkend v červnu. S návrhem programu sice můžeme přijít, nemohu však rozhodnout, zda bude přijat. Otázkou jsou i finance, které hodně závisí na spolupráci se sponzory a jejich ochotě přispět na akci.