Čistící auto dorazilo do Prachatic včera poránu. „Je jedno ze dvou v Evropě a dostat ho sem nebylo zrovna jednoduché. Povedlo se. Včera jsme čistili potrubí ve Strunkovicích nad Blanicí, teď bude tři dny tady v Prachaticích," upřesnil vedoucí prachatického střediska ČEVAKu František Tomčány.

První na řadě při čištění byla Krumlovská ulice, která byla záplavami zasažena nejvíce. „Tahle ulice je pro nás v současné době nejvíce problémová," vysvětlil František Tomčány důvod, proč se čistilo v Krumlovské. „Krumlovskou jsme čistili před velkou vodou, ještě že tak, jinak by to tu dopadlo mnohem hůř," vzpomněl vedoucí ČEVAKu.

Vyčištěná kanalizace vydržela pouze měsíc, včera odtud bylo potřeba odstranit balvany a dokonce i části lopaty. Pod obrovským tlakem vody skončí v sací hadici ale veškeré nečistoty nebo usazeniny.  „To se tam dostává z polí, ale je to až nemožné, co všechno tu najdeme," konstatoval František Tomčány. Upřesnil, že stroj, kterému se museli řidiči během dopoledne uhýbat v Krumlovské ulici, se v příštích dnech přesune ke Štěpánčinu parku, do areálu bývalých kasáren a na sídliště.