Zatím ale bude jen silnice, chodníky a osvětlení prachatická radnice podle slov starosty Martina Malého neplánuje. „V současné době hledáme firmu, která silnici postaví," řekl starosta s tím, že v rozpočtu je na postavení silnice 4,7 milionu korun. „Myslím ale, že konečná částka bude výrazně nižší," ujistil.


Z osvětlením zatím z finančních důvodů nepočítáme a stejné to je také s chodníky. „Myslíme, že je tam v okolí místa dost a chodci si svůj prostor najdou," vysvětlil starosta, proč město nenechá zároveň vybudovat chodníky a veřejné osvětlení. Pro veřejné osvětlení ale budou sítě připraveny tak, aby se dalo kdykoliv nainstalovat.


Radnice také počítá s tím, že silnici z části zaplatí dotace z evropských peněz. „Žádost jsme odeslali a máme předběžně domluveno, že peníze nám budou proplaceny později. Silnice ale bude s dotací i bez ní," řekl Martin Malý. V případě, že město dotaci získá, ulehčí tak městskému rozpočtu o více než čtyři miliony korun. Nová silnice, jež spojí sídliště s hlavním tahem silnice na Husineckou přehradu, by tak mohla vyjít město na asi sedm set tisíc korun.


O osudu silnice na škvárovém hřišti diskutuje vedení města už přibližně pět let. Prostor je využívaný jako parkoviště kamionů a účelová komunikace. Většinou ale sloužila v případě objížďky. Před čtyřmi lety se podařilo vjezd na zpevněnou silnici opatřit červenými sloupky. Ty mají řidičům naznačit, že místo není křižovatkou.


To , že výjezd ze škvárového hřiště získá regule, kladně hodnotí především dopravní inženýr Policie ČR Václav Kalous s tím, že rozhledové poměry při výjezdu jsou splněny i pro výjezd kamionů. „Vznikne konečně jedna komunikace a regulérní křižovatka. Prostor se zpřehlední a výjezd na hlavní silnici bude pouze jeden, ne tři jako dosud," zhodnotil Václav Kalous. Upřesnil, že před výjezdem by se měla objevit „stopka".


Komunikace ze sídliště se totiž těsně před vjezdem na hlavní silnici rozděluje do tří možných částí. Výjezd z pole na třech místech je podle slov Václava Kalouse velmi nebezpečný.


Práce na nové silnici by měly začít s největší pravděpodobností v druhé polovině května. Od minulého týdne město hledá firmu, která se o stavbu postará. Ta by měla být známá na konci dubna. Podle starosty Malého by práce měly trvat přibližně dva měsíce.