Charitativní akce Řetěz naděje pro Anežku se měla uskutečnit už o Velikonocích. Jenže přišel koronavir a nouzový stav. „Vzhledem k epidemii se nemohla uskutečnit v plánované podobě, přestože byla po technické i organizační stránce kompletně zajištěna,“ připomněl včera Jaroslav Pulkrábek, ředitel Kulturně informačního centra.

Volarští se ale nevzdávají, a tak charitu, kterou připravili ve spolupráci se spolkem Hope 4 you z Hluboké nad Vltavou prodloužili. „Dobrovolníci okolo volarského DDM, kteří v době nouzového stavu šili roušky, přišli s nápadem uspořádat sbírku mezi příjemci roušek,“ popsal Vít Pavlík, starosta Volar. Roušky dostávali lidé bezplatně, a tak se do projektu zapojili. Podařilo se vybrat téměř třicet tisíc korun. „Stejnou částkou přispěla volarská firma Astrid. Celkem tak rodina dostala šedesát tisíc korun,“ dodal uznale starosta.

Rodině hendikepované šestnáctileté Anežky z Volar zástupci radnice, DDM a firmy Astrid v úterý 11. srpna vybrané peníze předali. Použije je na vybavení bytu a předměty denní potřeby.

Po sbírce nazvané Advent pro Lenoru je to již druhý charitativní projekt během jednoho roku.