V úterý večer se prachatickému publiku představili divadelníci z PIKY Volyně, kteří na divadelní prkna přivezli hru Podzim života je krásný. Úspěch u publika zaznamenali hned po prvních minutách představení, kdy rozvibrovali bránice všech diváků a jejich smích se opakoval doslova v několikavteřinových intervalech. Hra, v níž měli hlavní roli senioři v podání herců všech věkových kategorií, ukázala stáří s nadhledem a částečně i ironií. Diváci tento pohled na život ocenili a odměňovali herce potleskem.

Dnes večer se v Prachaticích představí Divadelní soubor Kroměříž s hrou Slaměná židle. Začátek představení je tradičně v 19 hodin.

„Úterní představení bylo naprosto vyprodané, nyní nám ještě pár míst zbývá, takže diváci mají ještě možnost si lístky zakoupit,“ uvedla Vladimíra Čapková z prachatického Městského divadla a pochválila zároveň diváky za velkou účast na představení. „Velký zájem je i o dětské nedělní představení,“ chválí si.

V neděli se pak na divadelních prknech představí prachatický divadelní soubor Rarášek s pohádkou O chytrém Honzovi, která uzavře letošní přehlídku Štítek. Dětská představení nehodnotí porota, ale samotné děti .

Letošní divadelní přehlídka Štít se musí vypořádat se změnou v programu, kdy v první polovině týdne organizátoři zjistili, že pro nemoc se nebude moci přehlídky zúčastnit divadelní spolek Českokrumlovská scéna.

Dramaturgie přehlídky ale zareagovala naprosto profesionálně a bleskurychle a ještě ten samý večer začala jednat, aby diváci o jedno soutěžní představení nepřišli. „Nemoc si nevybírá a nám nezbývá, než do Českého Krumlova poslat přání, aby se ji podařilo co nejdříve překonat,“ poznamenala.

Ubezpečila současně, že diváci přehlídky nepřijdou o soutěžní představení, které se v úterý 24. března i přes zásah vyšší moci odehraje. „Podařilo se nám dojednat účast Divadelního souboru Spomal Malenice. Ten v úterý přijede zahrát inscenaci Bláha a Vrchlická. S touto hrou se soubor před dvěma týdny úspěšně účastnil regionální divadelní přehlídky Dačické kejklování. Domů si odvezli cenu za inscenaci, za herecký výkon pro Elišku Houzimovou, za herecký výkon pro Jardu Lukeše a hlavně to nejdůležitější – jako jediný soubor byli odbornou porotou nominováni na celostátní přehlídku amatérských souborů Divadelní piknik 2015 ve Volyni,“ shrnula Vladimíra Čapková.