Ale pozor, v předprodeji jsou nabízeny pouze vstupenky dvoudenní. Jednodenní vstupenka vyjde za každých okolností na sto padesát korun. Méně pak zaplatí děti od 6 do 15 let a senioři staří 65 let. Ti všichni mají vstup za 80 korun. Zdarma mohou přijít jen děti do šesti let a kostýmovaní účastníci Slavností Zlaté stezky.

Vstupné do centra, kde se budou jako tradičně Slavnosti Zlaté stezky odehrávat, se bude platit od pátku 24. června od jedné hodiny odpoledne do jedenácté večer, v sobotu 25. června se vstup platí od osmi ráno do deseti hodin večer. Vstup do placené zóny centra Prachatic se po dobu Slavností Zlaté stezky bude vybírat v ulici Solní, Klášterní, Husova a v Dolní bráně. Všechny další průchody do centra budou podle slov Jiříny Dolejškové, šéfky organizačního štábu slavností, uzavřeny a hlídat je bude ostraha. A kontrolováni budou také ti, kdo by se chtěli dostat na Velké náměstí průchodem přes Prachatický pivovar.

Samotný program Slavností Zlaté stezky začne v pátek v pět hodin odpoledne průvodem partnerských měst, slavnostní ceremonií a příjezdem soumarů. Program je následně směřován nejen na Velké náměstí, ale i do areálu na Parkánu, Štěpánčina parku i hospicové zahrady. Neplacené zóny jsou ve Štěpánčině parku, kde bude pivovarská zahrada, a v parku Hospicu, kde je program pro děti.