Silničáři se pustili do opravy vozovky. Ale. „Tohle jsem ještě neviděla. To, že tady pracují, chápu, ale pomalu to není ani označené. Připadá mi to jak ruská ruleta,“ volala do redakce žena, která měla dvě děti v autě a v úseku oprav prožívala perné chvilky. „Vůbec jsem si nebyla jistá, jestli něco nevyjede proti. Přednosti si tu dávají šoféři na dobré slovo a ještě člověk nečekaně vjede do odfrézované vozovky,“ popsala. A nebyla rozhodně sama, koho situace na vozovce znepokojila.
Při včerejší večerní bouřce byly kužely označující vyfrézovaná místa povaleny i v jízdním pruhu, který byl ponechán pro plynulou jízdu, a ztěžovaly tak průjezdnost. Přitom podle vedoucího Dopravního inspektorátu Policie ČR Martina Grožaje mají silničáři za úkol kontrolovat opravovaný úsek tak, aby podobné komplikace nehrozily.
„Záleží na povětrnostních podmínkách, ale když je potřeba, měl by být úsek kontrolován i několikrát denně. Při podobných zásazích je samozřejmě snaha co nejméně zatěžovat plynulost dopravy,“ vysvětloval Grožaj. Podle něho by situaci vyřešila například instalace semaforů, která by zvýšila bezpečnost v úseku. „Jedná se ale o tak dlouhý úsek, že by to zřejmě nebylo možné,“ konstatoval Grožaj.
To potvrdil také ředitel prachatického střediska Správy a údržby silnic Jiří Růžička. „V těchto místech semafory být nemohou, úsek je dlouhý přes jeden kilometr. Jedná se ale o krátkodobou úpravu, která je značena podle všech předpisů. Snížení rychlosti na padesát a posléze třicet kilometrů v hodině by mělo být dostatečné a pokud ho řidiči dodrží, neměli by mít s vyfrézovanými částmi žádný problém,“ uvedl Růžička. Pro lepší sjízdnost úseku se druhý pruh bude frézovat až později. „Opravdu se budeme snažit dokončit práci co nejdříve, jakmile to dovolí počasí,“ slibuje řidičům Jiří Růžička.