Na oficiální informaci ze strany města, zda už mohou využívat vchod do zahrady a zároveň i ubytovacích prostor v budově, čekal prachatický KreBul až do včerejšího odpoledne. Sídlí totiž v jediné budově, která se nachází v těsné blízkosti Štěpánčina parku. Uzavření parku znemožnilo využívat bezbariérový vchod do centra klientům a zároveň i těm, kteří si od KreBulu pronajímají ubytování.


„To, že se začalo kácet, jsme zjistili v pátek ráno, proto jsem upozornil hasiče, které jsem na místě potkal, že je v prostorách ubytována paní, ať ji tedy o kácení řeknou, aby nedošlo k nějakému neštěstí," uvedl ředitel obecně prospěšné společnosti Zdeněk Krejsa.


Podle jeho slov někdo sice posunul pásku až k rampě, která je na boku budovy, ale vchod je až v její zadní části. „Následně navíc pásku někdo přetrhl, takže jsme čekali na oficiální vyjádření z městského úřadu. Jsme rádi, že teď už do budovy můžeme," dodal Zdeněk Krejsa.


„Včera odpoledne jsme informovali KreBul o tom, že mohou pěší přístupovou komunikaci k bezbariérovému vchodu začít využívat. Zbytek Štěpánčina parku se pro veřejnost otevře v příštím týdnu," uvedl včera tajemník prachatického městského úřadu Karel Pašek.