Stan pro voliče, kteří jsou v karanténě nebo nařízené izolaci pro podezření na covid-19, postavila armáda v úterý 29. září během dopoledne. Ve středu 30. září pak volby do krajského zastupitelstva zajišťuje pracovnice Krajského úřadu v Českých Budějovicích a tři vojáci v oblecích, kteří kontrolují totožnost jednotlivých voličů, podají jim do auta obálky, kam hlasující umístí svůj volební lístek a následně ho vhodí z auta do volební urny. Volby driv-in jsou pouze ve středu 30. září a to v době od 7 do 15 hodin. Následně bude urna s hlasy zapečetěna a k jejímu otevření dojde až v sobotu 3. října ve 14 hodin ve chvíli, kdy se uzavřou volební místnosti.

Pracovnice krajského úřadu si ověřuje, zda volič je skutečně v karanténě, někteří voliči mají e-neschopenku, jiní zase potvrzení o karanténě od hygieniků. Pro případ, že někdo potvrzení o karanténě nemá, má úřednice k dispozici seznam lidí v karanténě. "Jména lidé, kteří odvolí, následně pošleme do jednotlivých obcí, aby i tam věděli, že dotyční u voleb již byli," vysvětlila úřednice.

Volby driv-in:
- Volby z auta jsou určeny pro lidi v karanténě.
- V Prachaticích je pro volby driv-in určeno stanoviště v areálu Správy a údržby Jihočeského kraje, Žernovická ulice 916.
- Průjezd kolem volebního stanu je jednosměrný, vjíždí se bránou pod hlavních vchodem a vyjíždí před čerpací stanicí v Žernovické ulici.
- Podle údajů České správy sociálního zabezpečení bylo v sedmi jihočeských okresech v úterý nahlášeno celkem 1016 lidí v karanténě (s oficiální diagnózou Z209), na Prachaticku je to 102 lidí.