„Pokusíme se využít každého dotačního titulu určeného pro volnočasové aktivity na veřejných prostranstvích. Jsme rozhodnuti doplnit již otevřené tenisové kurty a dětské hřiště doplnit ještě o trampolíny, chtěli bychom sem dát i minigolf,“ zvažuje možnosti dalších aktivit starostka Martina Pospíšilová.
Zcela čerstvou myšlenkou, která je ale již ve fázi zkoumání možností, je vybudování plochy pro bruslení. „Byla bych ráda, pokud by se nám podařilo udělat ve městě kluziště, které tu chybí, i když klimatické podmínky bychom měli. Ale zvažujeme variantu celoročního kluziště, tedy plochy s umělým povrchem,“ přiznala Deníku jako prvnímu médiu starostka Pospíšilová. Podle ní volný prostor pro takový záměr v areálu plaveckého bazénu je a instalací kluziště by neměl být omezen ani připravený projekt rekonstrukce plaveckého bazénu. „Rekonstrukce se týká současné budovy, ale Správa sportovního zařízení má k dispozici kolem něj dostatek prostoru. Pokud už by kluziště vzniklo, našlo by se pro něj místo pod letní zahradou,“ uvedla starostka.
Podle dosavadních zjištění se cena takového zařízení značně liší. „Jsou různí dodavatelé a různé cenové nabídky. Podle rozsahu plochy, její kvality a dalších faktorů se cena pohybuje od necelých dvou až k sedmi milionům korun. Záleží i na tom, zda bude potřeba pořídit pro celoroční provoz speciální agregáty, které umožní bruslení až do plus patnácti stupňů. Říci v tuto chvíli konkrétní částku by určitě nebylo zodpovědné, protože se pochopitelně může změnit,“ bránila se Martina Pospíšilová vyřčení přesné částky.
Volarští postavili v letošním roce rozpočet na základě jasných daňových příjmů a z příjmů za nájem. „I proto rozpočet na takovou investici nepamatuje, ale počítáme, že by se nám mohlo podařit prostředky v průběhu roku přece jen najít,“ uvedla starostka Pospíšilová.
Možnost zabruslit si přímo ve Volarech by uvítal i Ivo Rolčík. „Určitě bych to využil a nebyl bych sám,“ tvrdí Ivo Rolčík. Pokud si teď chce zabruslit pod širým nebem, což upřednostňuje, jezdí až na Lipno. „Když si chci obravdu dobře zabruslit, jedu tam, tedy pokud je dobrý led. Pokud by se dalo bruslit tady a navíc celoročně, určitě bych to uvítal a možná bych i oželel další rozšíření dětského hřiště, které jinak se synem pravdielně navštěvujeme,“ ocenil Ivo Rolčík nový nápad volraské radnice.