„To je největší hluk, se kterým se musejí obyvatelé města vypořádat. Především pak ti, kteří v blízkosti hlavní silnice ve městě bydlí. Je to obrovské číslo, kolik aut za hodinu projede pod jejich okny,“ říká starostka Volar Martina Pospíšilová. V zimním období není problém s hlučností, která se nese z areálu bývalých kasáren od motorek. I na to si obyvatelé města v létě stěžovali.

Noční nepořádek


Samostatnou kapitolou je pak hluk, který dělají návštěvníci místní diskotéky po nocích ve městě. „Jsme proto domluveni s Policií ČR, že v době, kdy jsou tady diskotéky, více monitoruje ulice města. Navíc je posílena i o hlídky cizinecké policie,“ poznamenala starostka.


Agenturu neplatí


Už několik let tak nemusí město sahat do své kasy, aby v letních měsících platilo bezpečnostní agentuře za hlídání pořádku ve městě.
Několik let za sebou totiž právě pracovníci bezpečnostní agentury dohlíželi na to, aby se návštěvníci diskotéky, ale i různých barů příliš „nerozvášnili“ a nedělali ve městě nepořádek. Vlastní městské strážníky, kteří by na to dohlíželi, město totiž nemá.
„Ono totiž ani tak nejde o hluk, ale hlavně o vandalství. Stávalo se nám, že návštěvníci v noci demolovali věci ve městě,“ dodala starostka.

Více v tištěném vydání ve středu 5. března 2008.