"Stalo se to ve 43. minutě zápasu, kdy po souboji s protihráčem hostí se Marcel Kaczko perfektně vrhnul soupeři pod nohy a perfektně jej vychytal, jenže jak oba byli v plné rychlosti, došlo ke střetu a k nárazu na hlavu brankáře Kaczka Tatranu Volar a k vyražení zubu," popsal pro Deníku událost Ladislav Beran, který pro Deník mistrovské utkání fotografoval.

Po souboji s protihráčem s Křemže zůstal Marcel Kaczko nehybně ležet na zemi a musel pro něho přiletět vrtulník záchranné služby. Zápas byl na dvacet minut přerušen a po transportu hráče Tatranu Volary vrtulníkem do českobudějovické nemocnice dohrán. "Nepříjemná událost potom již průběh utkání ale poznamenala," poznamenala doplnil Ladislav Beran.

Naprosto nešťastný z této situace byl i delegát utkání z KFS František Šafránek. "Stalo se to těsně před koncem pločasu. Hosté poslali dlouhý míč do šestnáctky domácích, brankář vybíhal proti útočníkovi, šel do souboje nohama a podklouzl. Aby viděl na míč, nandzvedl hlavu a v té chvíli došlo k jejich střetu. Je to neštěstí, hrozná srážka. Hned jsem běžel na hřiště a snažil se nějak pomoci. Celý druhý poločas jsem se třásl. Hlavně aby se z toho volarský hráč co nejdříve dostal," svěřil se Deníku se svými pocity František Šafránek.

Zcela zničený byl z této situace i vedoucí celku z Křemže a současně i dlouholetý sudí Jiří Reitinger. "Za svou kariéru jsem nic takového nezažil. Byla to strašná smůla. Kluci se srazili snad úplně nejhůře, jak jen to mohlo jít. Když se něco takového stane, má člověk chuť se vším praštit, druhý poločas již nikdo na fotbal ani nemyslel. Hlavně aby se dal Marcel dohromady, zdraví je nejpřednější, fotbal tady musí jít úplně na vedlejší kolej," doplnil Jiří Reitinger a dodal: "Nejprve přijela záchranka, ale chvíli poté přiletěl vrtulník. Když jsme z utkání odjížděli, tak jsme nic nového nevěděli. Za všechny naše hráče deržím Marcelovi palce, ať se brzy vrátí na hřiště."

Ještě v sobotu večer se naštěstí potvrdilo, že se nejedná o žádné vážné zranění a volarský fotbalista oipustil nemocnici. To potvrdil druhý den ráno jeho otec Pavel Kaczko. "Ještě večer jsme pro Marcela jeli do nemocnice a odvezli domů. Není nic zlomeného, žádný otřes mozku a podobně. Marcel si teď doma chvíli poleží, je trochu sešitý, ale mělo by to být v pořádku," dodal s velkou úlevou fotbalistův otec.

"To jsem rád, že je Marcel v pořádku. Dost nás to všechny také vzalo. Doufám, že se brzy zase objeví na hřišti," reagoval na informaci o fotbalistově zdravotním stavu v neděli dopoledne vedoucí křemežského fotbalového klubu.