Jana Vandlíčková

První ostrý plavecký výcvik dětí ze základních škol začal hned v úterý. Od října se rozjedou i oblíbené plavecké kroužky, které organizuje Dům dětí a mládeže. A to teprve bude ten správný nápor. Teprve po pár měsících bude zřejmé, zda a nakolik se mnohamilionová rekonstrukce povedla.

Do vody prachatického bazénu se jisto jistě přijedou podívat i Volarští. Jejich bazén totiž bude během září zavřený. Po roce provozu je podle ředitelky Správy sportovních zařízení Volary Mileny Papouškové Sipplové nutné provést čištění a drobné úpravy či reklamace, které se po roce provozu nově opraveného bazénu ukázaly. I Volaráci totiž nějaké ty drobné zádrhele objevili.

Prachatický bazén je v září pro veřejnost otevřený každý den od jedné hodiny odpoledne, o víkendu od půl desáté. Při pohledu na počasí, které venkovnímu koupání letos už asi přát příliš nebude, by mohli Prachatičáci vzít krytou halu útokem. Minimálně za jedinou zkoušku plavání či saunování návštěva stojí. To pro případ, aby jako návštěvníci na vlastní kůži mohli své zkušenosti veřejně prezentovat nejen v internetových diskuzích.