Podle informací starosty Víta Pavlíka se jím stal Jaroslav Pulkrábek. „Prošel standardním výběrovým řízením, do kterého se přihlásili dva uchazeči. Rada výběr komise odsouhlasila,“ potvrdil volarský starosta.

Kulturní a informační centrum Volary (KIC) zřizují volarští zastupitelé od 1. dubna. K poslednímu dubnu proto bude zrušen odbor kultury a cestovního ruchu. „Jeho činnost kompletně přebere KIC,“ upřesnil Vít Pavlík s tím, že nová městská příspěvková organizace bude spravovat Městskou knihovnu, Volarské muzeum, Informační centrum, Společenský sál a Kino sál.

Jmenovací dekret dostane Jaroslav Pulkrábek v pátek 1. března a hned začne pracovat. První do čeho se pustí, bude kontrola zajištění nejbližší akce, což je ples města Volary. „Pak přijde na řadu papírování související se zřízením nové společnosti. S počítačem a telefonem můžu sedět klidně na schodech, takže vyklizení prostor, kde bude KIC sídlit přijde na řadu později,“ popsal Jaroslav Pulkrábek první dnešní činnost. Během příštího týdne chce zjistit, jak Volary čerpají granty od Jihočeského kraje na cestovní ruch.
Vít Pavlík doplnil, že KIC najde kancelář v budově úřadu s vchodem ze zadní části budovy.