Už tento měsíc převezme ředitel Základní školy Volary Petr Horálek dvacet tabletů. A jak doufá, nebudou poslední.

Aktuálně dostanou novou techniku pouze pedagogové. Nicméně Petr Horálek věří, že se podaří zajistit další tablety v potřebném množství i pro výuku žáků. „Využili jsme příležitost zapojit se do programu, který nám pořízení tabletů pro naše učitele umožnil. Problém byl trochu v tom, že minimální částka projektu, do kterého jsme se zapojili i my, byl v řádech milionů korun. Pro školu naší velikosti by nebylo možné podmínky splnit, proto jsme se na základě výzvy litoměřické základní školy spojili s dalšími školami. V Jihočeském kraji se sice podobný projekt objevil také, ale v Litoměřicích byli rychlejší, proto jsme se přidali do jejich projektu,“ zdůvodnil Petr Horálek.

Pro volarskou základní školu to znamená, že v brzké době se její učitelé začnou seznamovat s novou technikou. Počet tabletů vycházel z velikosti konkrétní školy. „Máme tři desítky učitelů a fakt, že jich sedmdesát procent bude mít možnost pracovat s novou technikou, považuji ze velký úspěch,“ zdůraznil ředitel.

Předpokládá, že v návaznosti na aktuální projekt budou mít školy šanci zapojit se do dalšího, z něhož by byl financován nákup tabletů také pro samotné žáky. „Viděl jsem to v praxi využívat dokonce žáky prvních tříd, je to výborná věc. Navíc si mohla každá škola vybrat, jaký systém by chtěla využívat. Proto jsme vybrali tablety, které budou kompatibilní s technikou, kterou už na škole máme,“ doplnil Petr Horálek.

Učitele volarské základní školy teď čeká, že se sami stanou na nějakou dobu žáky. „Výhodou je i to, že školitel přijede přímo k nám a po výuce v odpoledních hodinách bude školit kantory, takže nebude problém s tím, že bychom narušovali výuku uvolňováním učitelů,“ dodal ředitel.