Jarní pandemie koronaviru zastavila podle slov Víta Pavlíka, starosty Volar, podpis smlouvy s developerskou firmou a zdržela zahájení stavby nového supermarketu ve Volarech. Smlouva je podepsaná od července. „V současné době je vše na dobré cestě. Supermarket bude stát v areálu bývalých kasáren. Stavební rozhodnutí by mělo být vydáno za zhruba měsíc a půl,“ zkonstatoval volarský starosta.

To, že se v bývalých kasárnách připravuje prostor na stavbu nové budovy neuniklo zřejmě nikomu z Volarských. Jako první šel totiž k zemi ocelový přístřešek, kde až dosud technické služby parkovaly techniku. „Dořešit musíme kácení stromů, s ním nesouhlasí spolek Pelyněk. Čeká nás proto místní šetření a dohoda o náhradní výsadbě,“ popisuje Vít Pavlík.

Ilustrační foto
Prachatická nemocnice omezuje gynekologickou pohotovost

S Ředitelstvím silnic a dálnic se vedení města Volary dohodlo na napojení výjezdu z bývalého areálu kasáren na silnici první třídy u budovy záchranné služby. „Chtěli jsme sice novou křižovatku, jenže ta by nesplňovala normy. Je paradoxní, že současný stav vyhovuje,“ hodnotí situaci volarský starosta.

Pokud vše půjde podle plánu, ještě letos se začne stavět a budou vhodné klimatické podmínky, zhruba v polovině příštího roku bude nový Penny market k dispozici prvním zákazníkům.

Pozemky na nový supermarket prodalo developerské firmě město Volary. Do městské kasy tak přibude přibližně milion korun. „Smlouva má dvě podmínky. Jednou z nich je stavba nového přístřešku pro stroje technických služeb a druhou stavební povolení na samotný objekt Penny marketu. Teprve pak pozemky necháme přepsat v katastru a developer je městu zaplatí,“ vysvětlil postup radnice Vít Pavlík s tím že nový přístřešek na stroje technických služeb bude stát do zimy.