Jde o již mnoho let trvající akci, která jen zvýrazňuje, jaký unikát v České republice máme. Jde totiž o nejlépe organizovanou a hlavně největší síť knihoven v přepočtu na obyvatele na světě. Knihovna je dnes nejen místem, kde se půjčují knihy, ale místem veřejného internetu, audio knih a také různých výstav a zábavy.

To potvrdila akce Komiksový workshop, který vedl komiksový scénárista Daniel Vydra. Provázely jej kresby ilustrátorky Markéty Vydrové. Na workshop přišli žáci pátých tříd volarské základní školy. Ti se proto dozvěděli vše o komiksu, jak a kde vznikl, co má zobrazovat a jaký je jeho význam. Děti věděly, že u nás je nejoblíbenější Čtyřlístek, znaly kocoura Garfilda, Batmana či Spidermana.

Na úvod se páťáci dozvěděli, že základem každého komiksu je strip. Jde o umělecké médium, které tvoří zpravidla obrázkový příběh, který má za sebou chronologicky jdoucí kresby. Po úvodním vysvětlení, které dal dětem Daniel Vydra, se děti rozdělily do skupin a vytvořily si vlastní komiksový příběh, který na závěr předvedly i krátkým divadelním vystoupením.

Ladislav Beran