Rekonstrukci podle slov Martiny Pospíšilové, starostky Volar, provázely problémy. „Bylo jich týden od týdne více,“ ujistila. Firmě, která opravy začala, nakonec město muselo vypovědět smlouvu a najít si novou. Tou byla strakonická firma Protom. Její dělníci vše zvládli během letoška, pracovali od dubna do srpna udělala. I tak se dvacetimilionová rekonstrukce protáhla téměř o rok.

„Konečně máme hotovo a jsme za to rádi. Poděkování patří všem, které se na rekonstrukci podíleli,“ uvedla starostka při otevření bazénu. Ten bude letos v zimě jediným krytým na Prachaticku. V Prachaticích se opravuje a Vimperští teprve začnou se zastřešením.

Otevření bazénu si Volaráci nenechali ujít. Nejen že opravu vítají, tak se jim nový bazén líbí. „Dopadlo to parádně,“ chválili lidé, kteří si bazén prošli v pondělí odpoledne ještě suchou nohou. Hlavně větší odpočinkový prostor je zaujal.

O hudební kulisu při otevření se postarala Kateřina Pavlíková, kdy její saxofon po vlnách čerstvě napuštěného bazénu zněl výtečně a pohladil po duši. Ladislav Beran