A potom již začal program, který u příležitosti tohoto svátku tradičně pořádá Dům dětí a mládeže ve Volarech. Jde v něm o malý průřez činnosti zájmových útvarů. Letos to byly děti z Volar a ze Zbytin, které v programu ukázaly maminkám, babičkám i tatínkům a dědečkům, co vše se v zájmových útvarech naučily. Program zahájili ti nejmenší v doprovodu maminek z útvaru Berušky a ukázali, že umí hodně. Společně se točili se v kole, skákali i čápa předvedli a hlavně si k tomu pěkně zpívali. Tanečky ze Zbytin to byla ukázka, jak v obci pod svatým Vítem country tance zvládají a bylo to velmi pěkné přenesení na divoký západ.

Karatisté to byla paráda a Segal s Van Damem by záviděli jak to pan Liška kluky i holky naučil. A když se na místě přidala nová zájemkyně o toto bojové umění všichni tleskali. V půlce přišly Hokusy pokusy a přírodní divy by se zájmem uznali i pánové Maroš s Vladimírem ze známé TV show o zázracích přírody.

Flétny ze Zbytin zahrály s paní učitelkou bravurně a bylo vidět, jak to děti baví. Gymnastika a nejen klasická, ale i moderní to byla ladnost a krása pohybu malých i velkých slečen, kterou vystřídaly Hopsinky, skoky a rytmus na malé ploše trampolín strhly k spontánnímu potlesku. A přišlo finále, které, připravily pro malé i velké Kluci a holky v akci to je volarský spolek výborných dam a pánů. Ti přenesli děj z dnešních dob do Paříže na přelomu 18. a 19. století, kdy tento tanec si složitou cestou našel místo ve společnosti. Ve Volarské podobě vyzněl parádně a ladné křivky žen se škraboškami na očích a s velmi krásnými pestrobarevnými šaty nadchl zejména pánskou část publika. Skvělý konec krásného odpoledne, za které patří poděkování všem účinkujícím a Vladimíře Laschové, vedoucí volarského pracoviště. DDM.

Ladislav Beran