Městské lesy zakoupily pro své hajné dva elektromobily. Jednatel společnosti Miroslav Řežábek upřesnil, že hlavním důvodem je snaha lokálně šetřit životní prostředí. Podle něj se úvahy o ekologické proměně vozového parku se objevily již před lety, až nyní nastala příhodná doba jak v technologickém pokroku, tak možnosti získat dotaci.

Vedle toho, že nová auta jezdí bez emisí i hluku, svou roli hraje i ekonomika. Kilometr jízdy by měl totiž lesy vyjít přibližně na padesát haléřů, přičemž není třeba řešit výměnu oleje, filtrů či opravy výfuku. Dostatečný by měl být i dojezd elektromobilů. „Naši hajní najezdí denně okolo padesáti kilometrů, dojezd elektromobilů je přibližně trojnásobný,“ uvedl Miroslav Řežábek s tím, že během příštího roku provoz vyhodnotí .

Vít Pavlík, starosta Volar, zároveň uvažuje o nákupu elektromobilu pro služební účely města. „Jsme v kontaktu se zástupci E.ON a ještě letos by nám tu měli postavit rychlodobíjecí stanici,“ potvrdil s tím, že má příslib zapůjčení elektromobilu pro město. Pak se rozhodne, zda se vyplatí ho koupit a za jakých podmínek.

Elektromobily:
- Cena jednoho VW e-UP! je 500 tisíc korun. Polovinu ceny platí dotace, zbytek Městské lesy ze svého rozpočtu.
- K dispozici je budou mít hajní, předpokládá se, že denně najedou zhruba padesát až šedesát kilometrů, což je méně, než najede auto na jedno dobití.