Knihovnice Ladislava Škrnová přivítala žáky obou prvních tříd a představila dětem ilustrátora knih pana Jiřího Fixla. Pan ilustrátor nejdříve dětem vysvětlil, co je ilustrace a proč je v knihách důležitá. „Jde o kresby, které knihy doprovázejí a pro vás děti je to důležité, postava na obrázku v knize vám pomůže k přiblížení děje a také ukáže tu, kterou máte rádi,“ řekl v úvodu a pak už se začalo v knihovně tvořit..

Pohádkový svět je pestrý a na postavy k ilustrování bohatý a děti si vybíraly tu svou. Holčičky vesměs tvořily svou oblíbenou krásnou Zlatovlasou panu princeznu Zlatovlásku a kluci zase čerty a našli se i tací, kteří si vybrali rytíře. „Někdo musí vysvobodit Šípkovou Růženku,“ vysvětlili malí autoři.

Kreslení, lepení a tvoření postavy bylo náplní v hlavní části volarského knihovnického workshopu. Vše se povedlo, a tak zavládla spokojenost.

Povedené dopoledne, ve kterém volarské knihovnice Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková zahájili Březen – Měsíc knihy. Na tvoření naváží další naučně výtvarné programy pro mateřskou školku a pro žáky základní školy ve Volarech.

Ladislav Beran