Odbor investic podle slov jeho vedoucího Jaromíra Markytána zpracovává podklady na proplacení slíbených dotačních financí z ROP Jihozápad. „Do poloviny příštího týdne bychom je chtěli předložit poskytovateli dotace," upřesnil Jaromír Markytán. Na účtě města ale peníze nebudou dřív než na podzim.

Ještě před vysázením posledních stromů a keřů se podle slov starosty Martina Malého podařilo zakopat potrubí na odvodnění hřiště. „Veškerá dešťová voda je tak svedena do požární nádrže vedle koupaliště," doplnil. Srážková voda hřiště měla být původně svedena do veřejné kanalizace. „Jenže to by nás stálo každoročně přibližně šedesát tisíc korun na stočném, čemuž jsme se chtěli vyhnout, šetříme tak provozní náklady sportoviště," zdůvodnil starosta. V současné době ještě město řeší také vodu na ledování celé plochy, kterou by chtělo brát opět 
z požární nádrže. Na kluziště by se mělo hřiště v parku Mládí změnit v zimních měsících v případě, že budou přát klimatické podmínky.

Platí, že hřiště není jen pro prachatický hokejbalový tým. Zahrát si tam může podle ředitelky Sportovního zařízení Radovany Kutlákové přijít každý. „Stačí si předem zamluvit termín, pokud nebude obsazen, není problém hřiště pronajmout," ujistila.