Třicet centimetrů nového sněhu by uvítali v lyžařském areálu na Zadově. I když jsou zde podmínky pro lyžování dobré, přírodní sníh by tu viděli rádi. „Na Kobyle jede v podstatě všechno, protože je tu technický sníh. V noci připadl jeden centimetr přírodního, navíc je každou noc pod nulou, takže sjezdovky vymrznou. Přírodní sníh bychom ale uvítali," potvrdil včera Luděk Sáska z Lyžařské areálu Zadov.


Momentálně se na sjezdovkách vystřídá na tisíc lyžařů denně, včetně večerního lyžování. O Vánocích to bylo až dva tisíce lyžařů každý den.


Ideální podmínky hlásí z Kvildy. „V noci připadly tři centimetry a ráno byly dva stupně pod nulou, takže je dobrý sníh," informoval včera Richard Jirouš z místní sjezdovky.


Podle jeho slov tak je v provozu všechno, to znamená tři vleky, lyžařská škola, půjčovna lyží i skiservis.
„Jediné, co není ideální, jsou běžkařské stopy. Sněhu je na nich asi dvacet centimetrů, tady bychom potřebovali sněhu určitě více," poznamenal.


Vzhledem k tomu, že o sjezdovku na Libínském Sedle je ze strany lyžařů zájem, rozhodli se provozovatelé, že dnes i zítra se vleky rozjedou už v 9 hodin ráno. Pojedou až do 16. hodiny. Vleky pak budou v provozu i o víkendu.
V provozu jsou i vleky na Nových Hutích. I tady mají přírůstek jeden centimetr prachového sněhu. Sjezdovky byly včera ráno neupravené, sníh na nich zmrzlý.


Dobrou zprávou pro lyžaře ale bezesporu bylo to, že na vlecích nečekali. Denně je zde také večerní lyžování, a to od 18 do 21 hodin. Přes den je pak provozní doba od 8.30 do 16 hodin.