1. Co podle Vás nesnese odkladu a mělo by být nově zvoleným zastupitelstvem města otevřeno či řešeno ještě do konce roku 2014 (vyjma rozpočtu pro rok 2015)?

Město musí začít u sebe. Začal bych proto personálním a finančním auditem na městském úřadu a u městských společností. Zde se nechají ušetřit poměrně velké finanční prostředky. Zastupitelé by se neměli schovávat za virtuální evropské peníze.


2. Jak konkrétně chcete finančně zajistit stavby dalších etap areálu vodních sportů a dokdy by měl být kompletně dokončen?

Celé roky nám zastupitelé slibovali, že peníze půjdou z evropských fondů. Na posledním zářijovém zastupitelstvu bylo na přímý dotaz odpovězeno, že prostředky na dostavbu bazénu, zhruba 80 milionů korun, by se měly dát z vlastního rozpočtu města, které město ale už nemá, protože se chovalo celé roky nehospodárně.
Naše strana se nebude schovávat za evropské peníze ("Na ty se odvolává každý, tím se přece nic nezkazí.") V našem programu konkrétně stojí (ne jako ostatní strany, které pouze slibují), jak ušetřit peníze, a kde je použít. To znamená, nenechat si propadat záruky (kino - 4 miliony Kč, ulice 1. máje - 28 milionů Kč, chodníky, atd.), snížit počet úředníků a práci zadávat úkolem.
Věřím, že těmito nepopulárními, ale nezbytnými opatřeními společně s využitím regionálních a evropských fondů bychom stihli dokončit zbývající 4 etapy do roku 2018.


3. Seřaďte, prosím, podle Vašich priorit následující abecedně řazená témata:

- aktivizace obyvatel
- bezpečí
- bydlení
- dluhy vůči městu
- doprava
- dotační podpora
- efektivita úřadu
- hazard
- komunikace s lidmi
- místní komunikace
- investice do osad
- podpora podnikání
- podpora sportu a kultury
- příprava projektů
- seniorská společnost
- sociální služby
- školství
- životní prostředí


Všechny bodu spolu souvisí, měly by být provázané.
místní komunikace, bydlení, efektivita úřadů, podpora podnikání, dluhy vůči městu, školství, podpora sportu a kultury, příprava projektů,
dotační podpora, aktivizace obyvatel, bezpečí, doprava, komunikace s lidmi, investice do osad, životní prostředí, seniorská
společnost, sociální služby, hazard


4. Vyjmenujte tři investiční akce, které chcete v příštích čtyřech letech prosadit, začít a také dokončit.

1.akce: průmyslová zóna, kterou už všechny města střední velikosti mají (nedostatek práce)
2.akce: dokončení bazénu (Pokud by to nebylo kompletně dokončeno, tak je to problém. Vimperk potřebuje hlavně krytý bazén.)
3. akce: kompletní vybudování chodníků na starém sídlišti (50 let staré),
Další investice by měly vzniknout z podnětů lidí. Už schválené investice: vybudování kruhového objezdu Fišerka a u Lidlu, zateplení ZŠ Smetanova jsou samozřejmostí.