Mezi nejpostiženější oblasti patří okolí Srní, Modravy a Prášil. „Jen v okolí Srní silný vítr vyvrátil dvanáct tisíc sedm set stromů,“ upřesnil vedoucí Územního pracoviště Srní Jiří Kec. Jedenáct a půl tisíce bylo smrků zbytek buky a jedle. Většinu ze stromů vítr vyvrátil. „O jeho síle ale svědčí i fakt, že některé smrky vítr přelomil na dvě půlky jako sirku,“ doplnil.
Na celé Šumavě popadalo celkově okolo patnácti tisíc stromů. Přesná čísla ale budou pracovníci Národního parku Šumava vědět během několika následujících dnů. Stejné to bude i s dalšími škodami, které vítr napáchal.
Jednou z postižených oblastí bylo také Stožecko. Tady museli u hořícího stromu zasahovat i hasiči. Podle vedoucího Územního pracoviště Ctirada Moulise tu popadaly stovky stromů.
Na likvidaci následků se vedle lesníků podílí i všichni pracovníci Informační a strážní služby NP a CHKO Šumava, kteří vedle silnic okamžitě odklízeli spadlé stromy a větve z cyklostezek. „Chceme následky nočního větru a bouřky co nejrychleji odstranit, aby si návštěvníci užili bezproblémové léto,“ uzavřel Petr Šrail, vedoucí strážní služby.