"Tam byly první popadané stromy a bylo potřeba uvolnit silnici," zhodnotil František Rokůsek s tím, že z první události se stala více než dvou hodinová dřina s pilou.

Kolem páté ráno pak volarský tým vyjížděl znovu, popadané stromy zastavily vlak poblíž Dobré za Soumarským mostem. "Chlapi stromy odstranili a vyprostili vlak," popsal volarský dispečer. Ve čtvrtek 24. června dopoledne nechala volarská radnice uzavřít cyklostezku z Volar na Soumarský most. I na ní byly popadané stromy a lesníci začali s jejich odstraňováním.

V samotných Volarech jen hustě pršelo. "Nás ta průtrž jen tak trochu lízla," komentoval František Rokůsek noční bouřku s tím, že takové počasí se zažije málokdy. "Bouřilo vlastně v kuse a stejně tak neustále obloha svítila," dodal. Zasahující hasiči se hned ráno začali připravovat na čtvrteční večer. Předpovědi meteorologů naznačují, že by se podobná situace mohl v noci a pátek opakovat.

Kvůli problémům na lince velmi vysokého napění mimo elektrárnu Temelín způsobeným noční bouřkou zahájil Temelín plánovanou odstávku druhého bloku o týden dříve.
Noční bouřka způsobila problémy na tratích, padly stožáry napětí u Temelína

Prudká noční bouře způsobila podle informací Jana Dvořáka, mluvčího NP Šumava, polomy hlavně v jižní části parku. "Přesněji v oblasti Stožecka a Nové Pece. Velké část turistických stezek a cyklotras v této části Šumavy je v současnosti neprůchodná. Pracovníci Správy NP Šumava aktuálně zjišťují rozsah polomů, které podle prvních odhadů budou dosahovat vyšších jednotek tisíc metrů kubických," popsal Jan Dvořák s tím, že zaměstnanci Správy NP zároveň začali se zpřístupňováním terénu.

Stromy v zámeckém parku poničily krovy  

Stromy ve zdíkovském zámeckém parku podemlela při noční průtrži mračen voda, a ty se vyvrátily na sousední objekty. "Jde o soukromý majetek. Zatím nemáme vyčíslené škody, kolem poledne začneme s odstraňováním stromů za pomoci jeřábu," řekl zdíkovský starosta Roman Šebánek.

Další škody pak blesková povodeň napáchala na jedné z místních komunikací ve Zdíkově. Voda začala téct z luk okolo a na silnici se vytvořila rozbouřená řeka. "Co mám informace, teklo tam vody po kotníky," uvedl zdíkovský starosta. Část silnice si voda vzala s sebou a Zdíkovští se v nejbližších dnech musejí postarat alespoň o provizorní opravu. Zatím na poničenou silnici upozorní umístěním dopravních značek. "Časem musíme vyřešit kompletní opravu silnice a také odtékání vody z okolních luk, při každé větší bouřce tam teče potok," popsal Roman Šebánek.