Ve čtvrtek 22. února se v Městském kulturním středisku Vimperk uskutečnilo finálové kolo již čtvrtého ročníku matematicko-fyzikální soutěže RSG. Síly změřily tříčlenné týmy ze Základní školy T. G. Masaryka a Základní školy Smetanova ve Vimperku, Základní školy Čkyně, Zdíkov, Stachy, Šumavské Hoštice, Husinec a Vlachovo Březí.

Soutěž, která má mezi žáky vzbudit zájem o vědu a techniku, vyhrálo po velmi napínavém boji družstvo ze Základní a Mateřské školy Zdíkov. Druhý skončil tým ze Základní školy Smetanova Ve Vimperku a třetí místo obsadili žáci ze Základní a mateřské školy Čkyně. Nejlepší řešitelkou prvního kola soutěže, které probíhalo online, se stala Veronika Sovová ze Základní školy Smetanova ve Vimperku. Vítězné družstvo se vydá se zástupci společnosti Rohde & Schwarz na třídenní exkurzi do Světa Techniky v Ostravě.

„Letošní finále soutěže bylo napínavé až do samotného konce. Ještě nikdy se nám nestalo, že by soutěžní týmy měly tak vyrovnané výkony. O vítězi se tak rozhodlo opravdu v poslední minutě,“ uvedl ředitel Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Jan Heřta, který soutěž spoluorganizuje.

Školní stavebnice R&S®ESK15R.
Fyziku studenti pochopí snáz se stavebnicí


Akci pořádá Rohde & Schwarz závod Vimperk, s.r.o. a Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická Vimperk. Finálové kolo moderoval Jan Hajník. „Soutěž RSG je součástí spolupráce vimperského gymnázia a společnosti Rohde & Schwarz závod Vimperk. Krom této soutěže podporujeme studenty a studentky gymnázia skrze povinně volitelný předmět: Administrace průmyslových procesů, ve kterém žákům přednášejí vedoucí pracovníci závodu Rohde & Schwarz,“ říká jednatel společnosti Rohde & Schwarz Konrad Bartl.

Lucie Laštíková, Rohde & Schwarz Vimperk