Součástí snižování rizika v nemocnici je mj. omezení režimu návštěv strakonické nemocnice. Zprávu předal novinářům ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Co je koronavirus?Zdroj: Deník- Nadále vzhledem k vyššímu výskytu akutních respiračních oddělení je pro návštěvy uzavřeno OTRN (plicní odd.).

- Nemocnice Strakonice od 5. března uzavírá oddělení ARO-JIP a Jednotky intenzivní péče Interního a Dětského oddělení pro návštěvy.

- Na návštěvy na ostatní lůžková oddělení od 5. března 2020 nemohou chodit děti do 15 let a omezuje se počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka (maximálně 2 osoby na 15 minut). Přístup na návštěvu zásadně není umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů).

- Všechny návštěvníky také žádáme, aby při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy použili dezinfekční prostředek a umyli si ruce teplou vodou a mýdlem. Doporučení se týká také potřeby zakrýt si při kašli nos a ústa a používání ústenek během návštěvy.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník