Jsou to peníze od lidí, kteří se v podstatě nikdy neviděli, ale spojilo je jediné přání. Chtějí, aby děti v azylovém domě věděly, že Ježíšek chodí všude a plní přání všech dětí bez ohledu na jejich osud.
Do sbírky se zapojili jak Prachatičtí, tak hlavně členky diskuze na portálu Mimibazar. Ty na zveřejněnou žádost, zda by nepřispěly částkou padesát korun, za kterou by byla pořízena panenka pro pětiletou holčičku, zareagovaly nečekaně. Složily se celkovou částkou 1800 korun.
Z vybraných peněz proto mohla být koupena nejen panenka a kočárek pro zmíněnou holčičku, což byl v podstatě cíl celé akce, ale i dalších sedm dárků.
„Sháněla jsem dárce, který by splnil vánoční přání pětileté holčičce, která je u nás ubytovaná. Ta si Ježíškovi napsala o panenku a kočárek," uvedla k prvotní snaze vedoucí zařízení Petra Martíšková.
Protože se peněz ale sešlo mnohem více, než organizátorka akce, jedna z členek diskuze Maminky podnikatelky a budoucí podnikatelky počítala, rozzáří se pod vánočním stromečkem i další dětské oči.
„Po domluvě jsme vytipovali ještě dva chlapce, kteří dostanou tak zvané autoboty, tedy roboty, kteří se složí v auta. Za zbylé peníze děti od těch, kteří přispěli, ještě dostanou panenky, kostky nebo sady krásy," dodala Petra Martíšková se slovy, že všem těmto dárcům, ale i dalším lidem, kteří přinesli pro děti vánoční dárky a sladkosti, velice děkuje.