VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vimperští získali Křišťálovou popelnici

Vimperk – Skutečnost, že si z Hradce Králové odvezou domů do Vimperku zástupci města nejvyšší ocenění v celostátní soutěži v třídění odpadu, tedy Křišťálovou popelnici, se podařilo vedoucímu odboru životního prostředí MěÚ Vimperk Josefu Kotálovi utajit do poslední chvíle.

14.6.2012
SDÍLEJ:

Vimperští získali křišťálovou popelniciFoto: Deník/Miroslav Fuchs

To mu také nezapomněla včera připomenout místostarostka Jaroslava Martanová, když spolu se starostou Bohumilem Petráškem předali celému odboru životního prostředí sladkou odměnu v podobě dortu ze stoprocentně recyklovatelného materiálu. „Jen z náznaků jsem vytušila, že bychom mohli skončit někde v první desítce, ale že to bude první místo, to bylo i pro mne překvapení a musím říct, že se to vedoucímu odboru povedlo utajit opravdu dobře," uvedla místostarostka.

K získanému ocenění na nejvyšší možné úrovni v České republice se Josef Kotál vyjádřil naprosto jednoduše. „Konečně." Nicméně zdůraznil, že ocenění v podobě křišťálové popelnice není ani náhoda, ani záležitost jednoho roku. „Když jsem nastoupil v roce 2001 na odbor životního prostředí, začínali jsme na určité úrovni. Za těch deset let to šlo někdy hůř, někdy snáz, ale v posledních letech, kdy odpady převzaly Městské služby, odpadla řada komplikací. Takže ocenění je odraz desetileté práce a koncepčního řešení odpadového hospodářství ve Vimperku," shrnul Josef Kotál.

Výsledek desetiletého snažení není zadarmo. „Občas mne lidé na odboru nemají moc rádi. Řadu věcí jsme rozjížděli mezi prvními, což s sebou neslo řadu problémů. Když jsme začali například řešit kompostárnu, nebylo se moc kam jet poradit a kde sbírat zkušenosti. Na druhou stranu to má i svůj přínos," uvedl Josef Kotál s tím, že když jste v něčem mezi prvními, máte větší servis a snáz se získávají dotace. „Takže se vyplácí dlouhodobá koncepční práce a snažit se být mezi prvními, pak to přináší viditelné efekty, ať už jsou to dotace, nebo ve výsledku ocenění, které patří bezesporu všem Vimperákům, bez nich a bez jejich přístupu by žádné z ocenění město nikdy nezískalo," doplnil vedoucí odboru životního prostředí ve Vimperku.

Obyvatelé Vimperku mají dnes k dispozici ucelený systém nakládání s odpadem. Skládka tuhého komunálního odpadu byla doplněna o plochy určené k dozrávání kompostu z kompostárny, kterou město otevřelo loni v září a doplnilo tak systém domácího kompostování biologického odpadu v kompostérech. Po městě jsou rozmístěny nádoby na separovaný odpad od skla, papíru a plastů až po drobný elektroodpad a použité potravinářské tuky a oleje. Ukázkový je i sběrný dvůr a svoz odpadů zajišťují stejně jako provoz skládky, kompostárny a sběrného dvora Městské služby. Jediné, co v uceleném řešení doposud chybí, je dotřiďovací linka přímo ve Vimperku.

Ta sice měla stát podle původního záměru sloužit již v letošním roce, ale po změnách v projektu se o zpoždění postaralo také ministerstvo obrany. Linka má totiž vyrůst v kasárnách u nádraží. „Ministerstvo obrany se jako dotčený vlastník sousedícího pozemku mělo vyjádřit ke stavbě, což se stalo po zaslání žádosti v říjnu loňského roku až letos v dubnu. V současnosti je připravena veřejnoprávní smlouva, chybí stanovisko odboru dopravy a investor bude moci začít se stavebními pracemi. Stavební část by tak měla být do konce letošního roku hotova," předpokládá Josef Kotál.

Ani po zprovoznění dotřiďovací linky ale nebude možné říci, máme hotovo. „To rozhodně ne. Až budeme ve Vimperku třídit padesát až sedmdesát procent odpadu, pak se budeme možná blížit ke konci. I když se můžeme chlubit oceněním, že jsme městem, kde se nejlépe třídí, rezervy pořád jsou," dodal Josef Kotál.

Autor: Miroslav Fuchs

14.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Právo - Vyšší soudní úředníci Vyšší soudní úředník. 18 590 Kč

Vyšší soudní úředníci Vyšší soudní úředník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18590 kč, mzda max. 27950 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pracovní pozice vyššího soudního úředníka:, - provádí rozhodovací činnost a ostatní činnosti dle zákona č. 121/2008 Sb., o vyšších soudních úřednících a vyšších úřednících státního zastupitelství a o změně souvisejících zákonů v platném znění, - provádí práce v oboru statistiky, - provádí práce s rejstříkem ISAS a pracuje s ostatními IS okresního soudu, - provádí lustrace v CEO, - vyhledává data a informace v evidencích státní správy a ostatních veřejných IS v oblasti justice, - provádí porozsudkovou agendu, - provádí výslechy účastníků řízení a další úkony v rámci dožádání, Požadavky na uchazeče:, - právní povědomí - má právní povědomí, ovládá aplikace znalostí zákonů a legislativy běžně , v praxi využívané (obchodní zákoník, občanský zákoník,…), má znalost právních úkonů, dokumentů i subjektů právní praxe, - počítačová způsobilost - ovládá pokročilejším způsobem počítač (databáze, převody mezi kancelářskými aplikacemi, řešení jednodušších problémů), - bezúhonnost (podmínku bezúhonnosti nesplňuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen za trestný čin, pokud se na něj nehledí, jako by odsouzen nebyl), Požadované vzdělání:, - ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda na vysoké škole v České republice. , Platové zařazení:, - 11. platová třída dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., platový stupeň dle § 5 odst. 4 písmeno a), přílohy č. 4 nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění., - možnost prodloužení pracovní smlouvy., Kontakt:, Křiváček Jan, tel.: 388 305 101, e-mail: jkrivacek@osoud.ptc.justice.cz. Pracoviště: Okresní soud prachatice, Pivovarská, č.p. 3, 383 01 Prachatice. Informace: Jan Křiváček, +420 388 305 101.

Výroba - Obsluha zařízení na úpravu nerudných surovin 22 000 Kč

Obsluha zařízení na úpravu nerudných surovin Výrobní dělník-dělnice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce : zpracování přírodního grafitu (obsluha mlecí a třídící linky), Místo výkonu práce: Netolice - Zaměstnavatel: KOH-I-NOOR GRAFIT s.r.o., Gregorova 9, 384 11 Netolice, Pracovní doba: 3 směny, Pracovní poměr : doba určitá 1 rok, po zapracování doba neurčitá, Nástup: dle dohody, Žádosti se životopisy zasílejte na e-mail: soroka@grafitnetolice.cz , příp. tel. 389 000 514 - Ing. Soroka. Pracoviště: Koh-i-noor grafit s.r.o., Gregorova, č.p. 9, 384 11 Netolice. Informace: Stanislav Soroka, +420 731 422 441.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů Ukízeč-uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce - Volary, úklid výrobních prostor (Vishay electronic spol. s r.o) , místo je VYMEZENO pro osoby se zdravotním postižením, trestní bezúhonnost podmínkou. Zaměstnanecké výhody: odměny. , Bližší informace na tel.: 388 311 333, 724 824 408 - paní Mikolášková Dagmar. Pracoviště: Perseid.cz s.r.o - volary, Soumarská, č.p. 51, 384 51 Volary. Informace: Václav Franz, +420 388 311 333.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Odborný pracovník 22 000 Kč

Odborní poradci v peněžnictví Osobní bankéř/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÁTE CHUŤ:, - denně se potkávat se zajímavými lidmi a pomáhat plnit jejich sny, - pracovat s nejnovějšími digitálními technologiemi a učit klienty, jak se používají naše aplikace, - pomocí unikátního poradenského modelu radit klientům jak dobře hospodařit s penězi, - neustále se zajímat o klienty a o to, jakou mají zkušenost s bankovními produkty a vymýšlet, způsoby, jak tuto zkušenost obohatit, - být aktivní a neustále zlepšovat své obchodní dovednosti, , BUDEME SI ROZUMĚT, POKUD:, - máte min. SŠ vzdělání (maturita) a chuť se zdokonalovat, - jste rád/a mezi lidmi a komunikační dovednosti patří mezi vaše silné stránky, - nečekáte na úkol, dokážete aktivně oslovit klienta, - proudí vám v žilách "digitální" krev (alespoň z části:-)) a nebráníte se používat sociální sítě, - dokážete přijmout zodpovědnost a je na vás spolehnutí, - usilujete o co nejlepší individuální výsledky a zároveň nikdy nenecháte tým ve štychu, , U NÁS ZÍSKÁTE:, - práci, která má smysl jak pro vás, tak v očích ostatních, - možnosti, které může nabídnout pouze velká banka. Takové věci se prostě jinde naučíte stěží, - skvělý přehled v bankovním oboru a možnost zdokonalit se v něm, - dobrou odměnu a k ní super benefity, které využijete při každé příležitosti, https://www.velkemoznosti.cz , - 25 dnů dovolené ročně, - 5 dnů zdravotního volna bez udání důvodu, - Zvýhodněné produkty a služby České spořitelny i partnerských společností, - Nadstandardní příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění v celkové výši až 25 200 Kč/rok, - Kariérní růst napříč finanční skupinou ČS, - Program pro rodiče, který se po narození dítě vrací zpět do práce, - Příspěvek na hlídání dětí (až 4000 Kč), - Stravenky ve výši 95 Kč/den plně hrazené zaměstnavatelem, - Systém Cafeterie umožňující si vybrat nejrůznější zážitky v hodnotě 6000 Kč/rok, - Možnost stát se členem jednoho nebo více sportovních a kulturních klubů, - Rozsáhlé spektrum rozvojových a vzdělávacích programů, včetně jazykových kurzů, - Placené volno na charitu, , Prvotní kontakt nutno učinit telefonicky či emailem., Kontaktní osoba : paní Radka Klíchová, tel. 735 711 150 , rklichova@csas.cz. Pracoviště: Česká spořitelna, a.s.- prachatice, Zvolenská, č.p. 29, 383 01 Prachatice. Informace: Radka Klíchová, +420 735 711 150.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Jihočeská vojenská historie v Prácheňském muzeu.
10

OBRAZEM: Školáci v muzeu sledovali ukázky z vojenské historie

Slavností pětilisté růže pokračují bohatým programem

Český Krumlov - Už od sobotních osmi hodin ráno můžete v Českém Krumlově sledovat dění na druhém zámeckém nádvoří v rámci Slavností pětilisté růže. Na zámku bude totiž po celý den až do 18 hodin držet stráž Schwarzenberská granátnická garda.

Tenisté bojovali ve třech kategoriích

Lažiště - V rámci sportovního dne Dvory 2018 v Lažišti se konal i dětský tenisový turnaj.

Smekám, říká herec o otáčku

Český Krumlov – K alternaci postavy Arthura ve hře Dracula s hercem Tomášem Havlínkem na otáčivém hledišti v Českém Krumlově se pražský herec Ondřej Novák dostal čirou náhodou.

Studenti senioři znají Šumavu z teorie i praxe

Prachatice - Od podzimu se v Českých Budějovicích pravidelně studenti-senioři na přednáškách Univerzity třetího věku Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity obor Šumava - Schwarzenberský plavební kanál. Garantem oboru byl a vlastně stále ještě je plavební ředitel Hynek Hladík.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT