Ti totiž vloni zaslali na radnici petici, v níž vedení města žádali, aby se zaměřilo na tuto oblast, kde je nedostatek herních prvků pro děti.

„V tuto chvíli sháníme peníze. Jedná se totiž o velkou investici. Chceme zde vybudovat dvě různé plochy. Jednak multifunkční plochu s umělým povrchem a zároveň pak oplocené dětské hřiště se zajímavými prvky. Celková investice ale obsahuje i kanalizaci a další nezbytné zemní úpravy,“ vypočítal starosta Vimperka Pavel Dvořák.

Investicí do sídliště se ale radnice nezastaví. Pustila se do pasportizace města a dělá si celkový obrázek o tom, kde všude chybějí herní prvky a různá menší multifunkční hřiště.

„Přebíráme sportovní areál, kde nyní pracujeme na generálním plánu jeho úpravy. Další dvě drobnější hřiště nám chybějí u základních škol. Jako volnočasový prostor máme vytipovaný i park u Volyňky, kde bychom chtěli dát prostor pro skateboardy, mini in–line dráhu a možná i venkovní fitness prvky, které se stávají velmi oblíbené. Ty bychom ale případně mohli umístit i do letního areálu a spojit je i s různými prvky pro seniory,“ říká k plánům radnice starosta.

„V západní Evropě mají venkovní fitness prvky a hřiště pro seniory velkou odezvu. V České republice teprve začínají, zatím jsou tyto prvky snad jen v jednom případě v Praze. Věřím ale, že se i u nás rychle rozšíří,“ poznamenal jeden z dodavatelů dětských hřišť a zmíněných prvků.

„Bydlím u parku, kde je to nyní opravdu moc hezky udělané. Navíc denně chodím do práce kolem Volyňky, takže vidím, jak zde děti využívají prvky. Jak to vypadá aktuálně na sídlišti, neposoudím, chodím tam jen málokdy. Líbí se mi, že se město na herní plochy zaměřuje,“ hodnotí Ivana Kycová z Vimperka.