Jen ve Vimperku proinvestovali přes sto tisíc korun, aby ozdobili například novou okružní křižovatku. K původním šedesáti tisícům, které měli Vimperští připravených na nové vánoční osvětlení v rozpočtu, přidali další peníze. Střed křižovatky nově zdobí anděl. „V příštím roce bychom rádi ještě výzdobu doplnili,“ uvedl Zdeněk Kuncl z vimperské radnice.

Nové vánoční osvětlení září do tmy i ve Volarech, tady přibylo na náměstí, na kolik do koruny vyšlo, budou mít spočítáno během několika dní.
Přes půl milionu korun investovali vloni Prachatičtí do vánočního osvětlení v ulicích města. V letošním roce tak nemuseli do městské pokladny sahat. „Tím, že jsme nakoupili nové osvětlení do Zvolenské ulice, na náměstí a na strom do Parkánu, mohli jsme část původního přesunout, a tím pádem rozsvítit Slámovu ulici, Vodňanskou a Hradební,“ uvedla Jiřina Dolejšková, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích.

Podle jejích slov tak v letošním roce další nová výzdoba v ulicích nepřibyla. Neznamená to ale, že už žádnou další do budoucna město neplánuje. „Rádi bychom v budoucnu vánočně nazdobili například největší sídliště ve městě, především náměstí Přátelství. Nemáme ale zatím žádný konkrétní harmonogram,“ doplnila Jiřina Dolejšková.

Také Netoličtí letos přikoupili novou výzdobu do města. Tady z městského rozpočtu zaplatili necelých dvacet čtyři tisíc korun.
Ve Vimperku pak letošním výdajem neskončili, mají totiž připravený plán, podle kterého výzdobu posilují každý rok.