Hra je inspirována v současnosti módními a stále žádanějšími hrami únikovými, které představují příjemné strávení volného času a současně zapojení mozkových závitů všech zúčastněných. A protože Vimperk se rovná knihtisk a knihtisk se rovná Steinbrener, rozhodli se Vimperští věnovat hru osobě právě Johanna Steinbrenera. Během hry si hráč vyzkouší své schopnosti logického uvažování, týmové spolupráce a bystrého úsudku.

Vstupné:dospělí 100 Kč
děti do 10 let zdarma
11 – 15 let 50 Kč
rodinné 250 Kč (2 dospělí + max. 3 děti)
skupinové 400 Kč (max. 5 dospělých osob)
důchodci 50 Kč

V historickém sklepení na hráče čekají zamčené truhly, nedobytné zásuvky a tajemné indicie vedoucí k nalezení „pokladu“. Hra bude trvat maximálně hodinu, a komu zbude čas, může si na informačních panelech projít historii vimperského knihtisku v textové podobě. Na základě vlastních zkušeností doporučují Vimperští hru rodinám s dětmi ve věku přibližně od 11 let, nicméně i mladší děti nepřijdou zkrátka. Pokud nebudou chtít pomáhat rodičům v hledání „pokladu“ je pro ně připraveno jednoduché zázemí s hrami a potřebami pro kreslení. Hru bude možné navštívit pouze po předchozí telefonické domluvě na Turistickém informačním středisku ve Vimperku a rezervaci konkrétního termínu. Hra bude v provozu během pracovního týdne, dvakrát během dopoledne a jedenkrát za odpoledne. Návštěvu během víkendů je nutné domluvit předem na tel.: 388 402 230 nebo emailu infocentrum@mesto.vimperk.cz.

Ve Vimperku myslí také na nejmenší návštěvníky. V průběhu letních prázdnin pro ně zprovozní „Hravou stezku pro skřítky a víly“, kterou připravuje město ve spolupráci se Správou NP a CHKO Šumava. Konkrétně se jedná o oživení a doplnění části vycházkového okruhu kolem Vimperka nedaleko historické vodárny Solar. Krásný výhled na historické centrum města, nenáročná trasa, stromové schránky, razítka a při zdárném příchodu do cíle též drobnost pro všechny skřítky a víly darovaná z rukou pracovnic Turistického informačního střediska ve Vimperku. Vycházková trasa v délce necelých dvou kilometrů je určena pro rodiny s dětmi, nicméně vzhledem k terénu není zcela bezbariérová. Takže malinké děti do krosen na záda, s kolem nebo kočárkem trasu nedoporučujeme. Více informací o hravé stezce podají pracovnice Turistického informačního střediska ve Vimperku.

Renata Lešková, MěÚ Vimperk