„Nový majitel upřesňuje veškerou agendu a v souladu s tím požádal o přidělení čísla popisného. Nikde poblíž však není žádná ulice, které by mohla zmíněná nemovitost příslušet,“ uvedl tento bod starosta Vimperka Pavel Dvořák. Proto radnice přišla s požadavkem ulici zřídit a tedy najít pro ní zároveň vhodný název.

Ulice K Vodníku

Proti nové ulici i navrhovanému názvu „K Vodníku“ se žádný hlas nezvedl, diskusi však rozpoutal fakt, že ulice je uzavřena pro motorová vozidla a tento zákaz je velice často s ohledem na provoz areálu porušován.

Zprovoznění komunikace by uvítal samozřejmě i nový majitel areálu restaurace, který plánuje celý prostor výrazně oživit. Navíc se odstranění značky zákaz vjezdu v plénu zastupitelstva probíralo již v minulosti.

Zmizí zákaz?

„Ulice svými parametry neumožňuje obousměrný provoz, ale je zde možnost zřídit místa na vyhýbání vozidel, což jsme si již ověřili. Vzhledem k tomu, že je slepá, budeme muset zřídit i obratiště. Pak by samozřejmě mohla jít značka dolů a při omezené rychlosti sem auta pustit. Bohužel ta mašinérie od projektového záměru, přes projekt a stavební řízení i schválení příslušné sumy v rozpočtu města, je poměrně dlouhá,“ vysvětlil průtahy při řešení požadavku místostarosta Bohumil Petrášek.

Nicméně zřízení nové ulice hlasováním bez problému prošlo a to, zda po ní budou moci legálně projet také motorová vozidla, ukáže čas.

Jaroslav Pulkrábek