„Využili jsme možnosti, zřídit sběrné místo tady u nás. Když jsme tuto nabídku dostali, byla jsem nadšená, nebylo nad čím váhat. Máme zde sběrné místo poprvé a je to fajn, lidé chodí,“ popsala své dojmy Petra Hrušková z vimperského Turistického a informačního centra.

Dámy z centra se hned vrhly do práce a Kabelkový veletrh Deníku začaly propagovat. „Vyrobila jsem plakát, který jsem vylepila na dveře, dala do různých organizací a zavolala mnoha kamarádkám, aby šířily informace o této charitativní akci,“ vyprávěla s nadšením Petra Hrušková.

A že Vimperským není charita cizí, potvrzuje množství kabelek, knih pro děti i bižuterie, které do infocentra přinesli. „Jsem nadšená a spokojená, jak lidé reagovali. Ještě jsme to vždy podpořili, že jsme dámu, která s dary přišla, vyfotili a dali na náš facebook. Další dámy to hned lajkovaly a šlo to doslova jako lavina,“ podělila se o zážitky Petra Hrušková s tím, že další kabelky lidé slíbili donést ještě do konce srpna.

A dámy z vimperského infocentra se nespokojí s tím, že v uvozovkách pouze sbírají kabelky, knihy a bižuterii, ale aktivně se chtějí zapojit i do samotného veletrhu. „Chceme to vidět na vlastní oči a udělat si obrázek o tom, jak to funguje přímo na místě. Rády pak ostatním ženským, které přispěly, povyprávíme, kde se kabelky prodávaly a jaký to mělo úspěch. Chceme veletrh podpořit i tím, že si zase my z Českých Budějovic něco odvezeme,“ těší se na veletrh v IGY centru Petra Hrušková.