Proto také zastupitelé začátkem týdne rozhodovali o výši nájemného. „Dohodli jsme se na pevné ceně 58 korun za metr čtvereční. Vycházíme z toho, že nájemné v našich bytech máme bezmála 40 korun. Jsou to byty starší a proto v těchto nových bytech nájemné navyšujeme o dvacet procent,“ zhodnotila vimperská starostka Jaroslava Martanová. V případě, že bude na jeden byt více zájemců, rozhodující bude posouzení bytové komise.

V bývalé lesnické škole jsou byty 1, 2 či 3 plus KK o velikosti od 27 do 66 metrů čtverečních. Vedení města v těchto dnech připravuje několik termínů na prohlídku celého objektu. „Chceme, aby lidé věděli, jak byty vypadají a vlastně, aby viděli celkovou proměnu objektu,“ popsala vimperská starostka s tím, že termíny budou zřejmě tři a ve všech případech budou v podvečerních hodinách. „Výběr nových nájemníků spustíme až po prohlídkách objektu. Ty se odehrají zřejmě v říjnu,“ doplnila Jaroslava Martanová.

Před čp. 17 na prachatickém Kostelním náměstí bude firma skládat materiál na střechu.
Kostelní náměstí bude v pátek dvě hodiny neprůjezdné

Ve Vimperku v současné době evidují přes 180 žadatelů o byt. Ti jsou v pořadníku a následně se mohou hlásit o jednotlivé byty, které se uvolní. „Běžně se na jeden byt hlásí i přes dvacet zájemců, bytová komise bude mít velmi těžkou práci,“ uzavřela starostka Vimperka.