Nicméně, právě vysoké teploty ledování plochy oproti původním představám mírně zpozdily.
„Nejdříve se musí betonová plocha ochladit na minusovou teplotu a pak se lehce zamlží, aby se na betoně utvořila ledová sklovina, která má zabránit vsakování vody do podkladu. Na tuto vrstvu postupně hadicí nastříkáme asi patnáct vrstev ledu,“ přiblížil technologický postup ledování plochy šéf vimperského zimního stadionu Václav Vokatý.

S chlazením plochy tu začali již v pondělí a přestože jindy by čtvrtý den ledování mělo za sebou již deset vrstev, letos jsou díky slunečným dnům a tedy pomalému zamrzání teprve na čtvrté.

„Zpoždění zavinilo počasí. Přes den je venku pětadvacet stupňů a stejná teplota je i tady pod plechovou střechou. V noci navíc bylo osmnáct stupňů, což je pro nás špatné. Večer měli jít poprvé led vyzkoušet muži, ale asi je tam nepustíme, protože led je tak měkký, že by se dostali až na beton,“ posteskl si nad vysokými letními teplotami Václav Vokatý.

Brusle se tedy vimperského ledu dotknou poprvé pravděpodobně až v pátek, kdy zde oficielně začíná zimní sezona a v pondělí by mělo být hřiště nalajnované. Od pátku 11. září se tu již normálně rozjede seriál hokejových utkání. Pro veřejnost se zimní stadion poprvé otevře v neděli 13. září.

Jaroslav Pulkrábek