„Na tento den jsou připraveny in–line závody Vodnická brusle 2010, které odstartují symbolicky ve 13 hodin,“ uvedl starosta Pavel Dvořák. Na dráhu o délce 998 metrů vyrazí závodníci nejen v individuálních, ale také v týmových disciplínách. Jet by se zde mělo na in–line bruslích, nordic blading, což je jízda na in–line bruslích s holemi, ale na své si přijdou i příznivci dalších koleček při jízdě na koloběžkách nebo kolečkových lyžích. Připraveny jsou i rodinné štafety.
Disciplíny jsou určeny pro všechny věkové kategorie a soutěží se může zúčastnit každý zájemce. Prezentace účastníků je možná ještě dnes on-line na stránkách www.skisumava.cz. Pro ty, kteří to nestihnou, existuje šance zapojit se do závodů ještě přímo na místě, kde se lze přihlásit od 11.30 do 12.45.
Podle slov pořadatelů by měla být k dispozici zájemcům také půjčovna in–line bruslí. Sportovní odpoledne pak navíc doplní svým programem DDM (trampolína, skákací boty) a vystoupí též Vimperské mažoretky. Po celé odpoledne bude v areálu možnost občerstvení.
S obnovou a modernizací areálu začalo město Vimperk v loňském roce. Na rekonstrukci sportovně rekreačního areálu Vodník, jejíž součástí byly i rekonstrukce sociálního zařízení, prodloužení veřejného osvětlení, rekonstrukce přístřešku na technické zázemí areálu a výstavba nové in-line dráhy za 9,742 milionu korun, získalo město dotaci z evropských fondů ve výši 90 procent.