I když se zatím držel hodně při zemi, výsledek se dostavil, a tak svaz mohl svým členům nabídnout zájezdy na hydroterapii do bazénu v bavorském Waldkirchenu.

Obavy jsou pryč

„Moc se nám do toho nechtělo a v podstatě nás vyprovokovali na radnici, kde nám i pomohli s vyplněním žádostí. Nejhorší je překonat tu první nechuť, otevřít všechny ty tiskopisy a pořádně si to přečíst, či si nechat od někoho poradit. Nakonec to tak složité nebylo,“ zhodnotila svoji první zkušenost s granty Marie Hadravová, která si podání grantu za svaz vzala na svá bedra.
Na poprvé se vimperští drželi při zemi a žádali částku ve spodní hranici spektra. Požadovaných šestnáct stovek euro nakonec dostali a již teď počítají, že do dalšího kola dispofondu pošlou další žádost.
„Ve Vimperku bazén není a na mnoho neduhů je hydroterapie velice užitečná. Vždy nás do Waldkirchenu jede kolem šedesáti a všichni si to velmi pochvalují. Dnes se peníze shánějí velice těžko a toto je cesta, jak si pomoci. Na duben chystáme výstavu a i tady by se nějaká ta koruna hodila,“ potvrdila odhodlání jít do dalšího vyhlášeného kola grantů Marie Hadravová.

Na výstavu

Jak Marie Hadravová prozradila, na letošní duben připravuje svaz tělesně postižených výstavu v rámci akce 30 dní pro neziskový sektor a letos chtějí spolupracovat s obdobnou německou organizací.
A právě sem by mohly směřovat další unijní peníze.