Stejně jako v loňském roce nebude chybět v týdnu před doprovodný program ve speciální majálesové zóně, která tentokrát vyroste v areálu letních sportů (vedle fotbalového hřiště) a i letos jí bude dominovat architektonický prvek z dílny spolku Prostor Vimperk. Program v ní odstartuje v úterý 15.5. cestovatelskou přednáškou Jaroslava Šoula (Tři týdny na vlnách Tichého oceánu) a dvojice Beer with Travel (Transsibiřská magistrála). Ve středu 16. května do Vimperka dorazí kandidát na prezidenta v nedávných prezidentských volbách Pavel Fischer, aby s návštěvníky diskutoval o současném stavu demokracie v ČR. Čtvrtek 17. května pak bude patřit 2. pokračování PechaKucha Night. V pátek 18. května se doprovodný program přesune do místního klubu Calypso, kde proběhne warm up koncert v podání rappera MC Geye a Non Limit Crew ze Sušice.

Páteří programu ale bude tradičně sobotní program v bývalém letním kině. Brány areálu se otevřou ve 12 hodin a po divadelním představení pro nejmenší a odpoledních vystoupení přijdou na řadu hlavní hvězdy letošního ročníku – Wohnout, Trautenberk, Imodium, Yzomandias a Jakub Ondra. Chybět nebude ani spousta mimohudebních aktivit – malování na obličeje, historický šerm, žonglování, tetování na banány a mnoho dalších.

Jedno je jisté už nyní – Vimperk na týden dostane úplně nový majálesový rytmus! Přijďte si ho užít i vy! Šimon Blaschko, organizátor Majálesu